Великобичківський історико-краєзнавчий музей
смт. В. Бичків, вул. Крушник, 1
Музей, один із найстаріших на території Закарпатської області, заснований в 1957 році. Приміщення, в якому знаходиться музей—пам’ятка історії 17 століття. Експозиція музею налічує близько 3000 екземплярів і розміщена в семи залах, загальною площею 240 кв. м. Експонати розміщено в трьох основних відділах: природи, історії, етнографії, підвідділу «Історія музею», постійних і тимчасових виставках. Експонати відділу історії знайомлять з багатою, самобутньою історією і культурою краю. Різні документи і матеріали, фотографії, речові зразки, колекція книг і періодики 19- початку 20 століть, вироби майстрів народної творчості, картини, меморіальні речі і портрети видатних людей – уродженців селища знайомлять відвідувачів із багатим минулим. Даний музей – єдиний у східній частині Закарпаття, який володіє повнопрофільною історичною експозицією, що є рідкістю для сьогоднішніх новостворених музеїв.
Ясінянський історико-краєзнавчий музей
смт.Ясіня, вул.Грушевського, 21
Музей засновано в 1966 році. В музеї матеріали представлено в 4-х відділах: побут гуцулів демонструється у вигляді інтер’єру старовинної гуцульської хати 18-19 століть; господарський відділ присвячено знаряддям праці господарської діяльності гуцулів періоду 19 та початку 20 століть; у відділі природи Карпат зібрано представників фауни, занесених до Червоної книги України; відділ народних промислів гуцулів відображено зразками вишивки, різьби, бондарства, ткацтва тощо. В музеї є також старовинні фотографії, які розповідають про історичне минуле селища та його людей.
По музею проводяться екскурсії на українській і російській мовах, а по попередніх замовленнях на угорській і французькій.
Музей екології гір
м.Рахів, вул. Красне Плесо, 77, тел. 2-29-14
Музей екології гір - був започаткований у 90-х років минулого сторіччя. Основна частина художньо-оформлювальних робіт та дизайнерських рішень здійснена групою київських художників, членами Національної Спілки художників України В. Кікіньовим, Л.Гурською. та К.Касьяненко.
Музейна експозиція складається з двох органічно поєднаних розділів – “Природа Карпат” та “Природокористування в Українських Карпатах”. У межах першого розділу в екологічному розрізі подається інформація про історію Карпатських гір, їх геологію, геоморфологію, основні типи ландшафтів, рослинний і тваринний світ, а також про гори загалом як своєрідні феномени природи. Цей розділ органічно доповнюється акватераріумним комплексом з діючою моделлю гірського водотоку та живими експонатами карпатської фауни.
У другій частині експозиції розкривається тема природокористування в Українських Карпатах. Показано унікальність і самобутність традиційних для регіону гірського землеробства, лісокористування, полонинського господарства, що є невід’ємною частиною культурного надбання українських горян.
Колиба-музей в центрі Європи
с.Ділове, урочище Бутин
Колиба-музей - двоповерхова дерев'яна будівля, оздоблена в національному стилі. Тут представлена велика експозиція старовинних предметів вжитку та одягу. Колекція старовинних прасок, що працювали на вугіллі, фотоапаратів, музичних інструментів, годинників, посуду, найперші на теренах Західної України пральні машинки, і ще багато іншого. Інтер'єр, всі стіни і стеля обвішані чимось цікавим.
Кухня традиційна закарпатська. Є два зали: на 100 осіб та окремий банкетний на 150 осіб, літня тераса, альтанки.
Краєзнавчий музей із історією Гуцульщини в світлинах
смт. Ясіня, вул. Івана Франка, 50
Музей розміщується в мальовничому куточку Гуцульщини – селищі Ясіня, здавна має славу перлини зимового і літнього відпочинку туристів, тихому та затишному місці на березі р. Чорна Тиса, звідки відкривається мальовничий вид на карпатські вершини: Говерла, Петрос і Близнюки. У музеї представлено старовинний гуцульський одяг, речі побуту, мисливські трофеї. Але найцікавіша в музеї унікальна колекція світлин. Сотні фотографій, датованих трьома останніми століттями, – справжня знахідка для людини, котра цікавиться історією Гуцульського краю.
Історико-краєзнавчий музей «Трибушани»
с. Ділове, вул. Трибушанська, 16, тел. 3-23-16
Музей заснований 1 вересня 2005 року, зареєстрований в Управлінні освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації 17.02.2009 року.
Метою створення музею було збір та систематизація матеріалів і експонатів з історії рідного краю та проведення краєзнавчо-пошукової роботи по вивченню природних та етнографічних особливостей населеного пункту Ділове з присілками Хмелево та Круглий.
Музей складається з трьох експозиційних розділів:
- культурно-побутового;
- історичного;
- природничо-географічного.
Природничо-експозиційна експозиція містить велику кількість матеріалу про історію виникнення та розвитку села в різні періоди, легенди, діалекти, прислів’я, поезію місцевих поетів М.Бараболі та М.Фаб’яка. Тут також розміщені документи та зразки про природу місцевого регіону, його унікальні види та корисні копалини.
Краєзнавчий музей лісогосподарського спрямування
смт. Коб. Поляна, вул. Перемоги, 2, тел. 0973822721
Створений у 2010 році на базі ДП «Великобичківське ЛМГ». Музей розміщено в двох залах. В першій залі представлено експозиції із життя селища, історичні дані про побут, промисловість, освіту, спорт, медицину, релігію. Друга зала представлена історією лісового господарства в різні періоди панування іноземних режимів: Австро – Угорщини, Румунії, Чехословаччини, Угорщини, Радянського Союзу.
На території ДП «Вел. Бичківське ЛМГ» діють музеї в Діловецькому, Кос.Полянському та Верх.Водянському лісництвах.
Історико-краєзнавчий музей «Тиса»
с. Чорна Тиса, вул. Центральна, 201, тел. 4-41-94
Музейні експонати представлені по розділам: побут і життя наших предків; історія села; художня вишивка; радянська доба; так визволили с. Чорну Тису; сторінки життя і діяльності Степана Клочуряка.
Музей зареєстрований Управлінням освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації 15.11.2010р.
p style="text-align: justify;"
Остання зміна сторінки: 16-01-2019 16:24