Центр Європи

Недалеко від Рахова, на  віддалі 13 км. у напрямку м. Ужгород знаходиться одна із найцікавіших атракцій України та нашого району - географічний Центр Європи, про що свідчить знак і стелла.
На знакові викарбовано латинською мовою „Locus Perennis Dilicentissime cum libella Librationis guae est in Austria et Hungaria confekta cum  mensura  gradum meridionalium et parallelorum ourm Europeum… MDCCCLXXXVII„ що в перекладі академіка Н.Тарасова українською мовою означає: „Постійне, точне, вічне місце. Дуже точно, із спеціальним апаратом, який виготовлено в Австрії і Угорщині, з шкалою меридіанів і паралелей, встановлений Центр Європи 1887„
Враховуючи те, що Центр Європи знаходиться на центральній автостраді Рахів-Ужгород, у 2005 році тут збудовано колибу-музей, яка відтворює побут місцевого населення за часів Австро-Угорщини, Чехословаччини та періоду Другої Світової війни.
У колибі зібрано більше 1500 експонатів (на даний час, відновлюються ще понад 1000), найбільша кількість яких представлена з сіл Богданської долини (Луги, Богдан, Видричка та Розтоки). Також планується доповнити комплекс Гуцульським селом та церквою Архангела Михаїла – охоронця українських земель.

[nggallery id=22]

Остання зміна сторінки: 16-01-2019 13:38