Бальнеологічні ресурси

Основними лікувально-оздоровчими властивостями природних ресурсів району є велика кількість мінеральних вод, що приймаються і як питна вода, й як лікувальні ванни. Основні бальнеологічні ресурси складають вуглекислі мінеральні води різних типів 9-ти основних родовищ мінеральних вод: Рахівське, Кобилецько-Полянське, Гірсько-Тисянське, Попитник, Говерлянське, Білинське, Богданське, Косівське, Кваснівецьке, в їх числі визначено 149 водопроявів (38 свердловин та 104 джерела). Рахівщина володіє значними запасами мінеральної води.

Вуглекислі води, в основному представлені мінеральні води двох груп:

  • гідрокарбонатно-хлоридні натрієві, в газовому складі переважає велика кількість вуглекислоти з домішками сірководню, характерним також є аномально високий вміст миш'яку, брому, амонію, практично всі миш'яковисті води є і залізистими;
  • вуглекислі маломінералізовані гідрокарбонатні натрієво- кальцієві, магнієві мінеральні води (нарзани), більша частина з яких - залізисті.

Не менш важливим оздоровчим фактором, який позитивно впливає на організм людини - це природа і екологічно чисте довкілля Рахівського району; поступове фізичне навантаження, яке людина отримує під час туристичних прогулянок, походів.

Також важливими є морально-естетичні і психологічні фактори, які позитивно впливають на організм при візуальному контакті людини з природою, з неповторними гірськими пейзажами. Майже всі рекреаційні зони, урочища, долини, скелі, озера, полонини, мінеральні джерела віднесені до природо-охоронних об'єктів і підлягають охороні.

Понад 20 % території району займає Карпатський біосферний заповідник, який відноситься до найкращих природних резервів планети. М'який клімат з контрастно визначеними порами року, цілющі мінеральні джерела, неповторна краса карпатської природи - все це дає підставу перетворити Рахівщину в туристично-рекреаційну, курортну зону.

Остання зміна сторінки: 16-01-2019 16:09