Центральним ядром фауни на території Рахівщини є види тайгового та альпійського комплексів. У високогір'ї, на висоті понад 1700 м зустрічаються тритон альпійський, снігова нориця та альпійська тинівка, занесені до Червоної книги України.
Тут поширений рідкісний полонинський тетерук – особлива гірська раса виду. Характерними для мішаних та хвойних лісів є трипалий дятел, жовтоголовий корольок, біловолий дрізд, чорний дятел, довгохвоста сова, звичайний шишкар, карпатський підвид глухаря, рись, карпатський підвид ведмедя тощо.
Тут відмічено татранську норицю, ареал якої, як донедавна вважалося, не виходив за межі Високих Татр. Із земноводних зустрічаються тритон карпатський, жаба трав'яна та кумка гірська, з плазунів – гадюка, мідянка, ящірки прудка та живородна. Мешканці широколистяних лісів представлені чорним дроздом, середнім, білоспинним та сивим дятлами, мухоловкою-білошийкою, костогризом, голубом-синяком, ліщиновим вовчком, кабаном, саламандрою.
З хижих ссавців водяться лисиця і куниця лісова, зрідка зустрічаються лісовий кіт та борсук. Добре почувається у лісовому поясі олень благородний, козуля, лісова куниця, канюк, повзик-види, які поширені у всіх Карпатах. З рідкісних тварин, занесених до Червоної книги України, відмічені кутора мала, горностай, видра, норка європейська, пугач, чорний лелека тощо.
У найтепліших місцях зустрічається лісовий полоз, велика неотруйна змія, занесена до Міжнародної червоної книги. Верхів'я Тиси та її притоків населяють мінога угорська (представник круглоротих), форель, харіус, бабець-головач та інші види риб. Сюди на нерест заходить "червонокнижний" лосось дунайський.
Остання зміна сторінки: 16-01-2019 16:08