Знайомство з книгами, що вийшли коштом обласного бюджету. Збірник народних коломийок Івана Хланти «Співа́ночки мої милі»

14 книг, загальним накладом 3600 примірників, вартістю 700 тисяч грн - результат виконання обласної програми з підтримки книговидавництва на Закарпатті.

Продовжуємо розповідати про книги, які було видано коштом обласного бюджету у рамках Програми підтримки творів місцевих авторів, популяризації закарпатської книги та сприяння книгорозповсюдженню.

Цього року на реалізацію Програми з обласного бюджету виділили 700 тис. грн. За ці кошти видано 14 книг закарпатських авторів. Згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації Олексія Петрова, 3600 примірників цих книг передали бібліотекам навчальних закладів і закладів культури області, Закарпатському обласному осередку НСПУ та ін.

Збірник народних коломийок «Співа́ночки мої милі» побачив світ в ужгородському видавництві ТДВ «Патент». Книгу загальним тиражем 300 примірників видано за кошти обласного бюджету (понад 79 тис. грн) та за сприяння департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської ОДА.

Записав, упорядкував, підготував тексти, ноти і вступну статтю, уклав словник та алфавітний покажчик до книги відомий український фольклорист, літературознавець Іван Хланта.

У збірнику вміщено записи найкращих зразків народних коломийок від талановитих співаків та музикантів с. Колочава Міжгірського району Закарпатської області, здійснені в 2006 р. У виданні вперше опубліковано тексти пісень найрізноманітніших тематичних груп і типові коломийкові мелодії. Вони суттєво поглиблюють, доповнюють і розширюють наші уявлення про українську пісенність, добре слугують для утвердження національної самосвідомості.

Довідка

Іван Хланта – український фольклорист, літературознавець, бібліограф, мистецтвознавець і педагог, заслужений діяч мистецтв України, кандидат філологічних наук, доктор мистецтвознавства, академік Академії наук вищої освіти України, член Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України, провідний методист обласного організаційно-методичного центру культури Закарпаття.

Його перу належать унікальні видання «Пісня над Карпатами», «Літературне Закарпаття у ХХ столітті», «Пісні Іршавщини», «Співайте Богові нашому, співайте», «Народні пісні українців Банату (Румунія)», «Пісня – то моє життя», «Пісня над Дунаєм», «Казки та легенди з-під Хустського замку», «Відлуння літературного Закарпаття».

Нагороджений орденами, медалями та почесними грамотами. Лауреат премій ім. В. Антоновича, І. Калинця, Зореслава, Д. Задора, Ф Потушняка та ін.

За рахунок коштів обласного бюджету цього року в Закарпатській області видано 14 творчих проєктів (книжок) місцевих авторів на суму 700 тис. грн:  Лідія Повх «Крапля меду», Петро Ходанич, Михайло Ходанич «Дерев’яна пластика Закарпаття», Ірина Густі «Світ живої любові», Павло Федака «Закарпатська Просвіта у постатях її діячів 1920-2020», Василь Химишинець «А сонце струшує проміння», Надія Панчук «Запізнілі нейтрони», Дмитро Кешеля «Птахи кольорових снів», «Юлій Сташко. Графіка», «Ігор Панейко. Малярство. Графіка. Театр», Семен Панько «Вибрані твори. Коли засвічувалися віщі вогні», Василь Кузан «Три по сто», Іван Коршинський «Про незабутнє», Софія Малильо «Кухоль щастя», Іван Хланта «Співаночки мої милі».

Остання зміна сторінки: 24-11-2020 15:11