З ПОВАГОЮ ТА ТУРБОТОЮ ДО НАШИХ ЗЕМЛЯКІВ

34 роки тому світ сколихнула наймасштабніша техногенна катастрофа, що сталася на Чорнобильській АЕС. Цю трагедію неможливо стерти з пам’яті, адже її наслідки ми досі відчуваємо у власному житті.
На сьогоднішній день у нашому районі проживає 138 осіб, в тому числі 24 дитини, які мають статус громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи. Серед них 33 особи першої категорії, 45 – другої, 53 – третьої, 3 – четвертої категорії та 4 сім’ї, котрі втратили годувальників, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.
З метою гідного вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також допомоги тим, хто постраждав внаслідок вибуху, головою Рахівської районної державної адміністрації прийнято розпорядження про надання матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Відтак, 138 осіб отримали матеріальну допомогу на загальну суму 192,5 тис. грн.: І категорія – 1 700 гривень; ІІ категорія – 1 400 гривень; ІІІ категорія – 1 200 гривень; ІV категорія – 1 000 гривень. Вдовам померлих чорнобильців з районної програми „Турбота” виділено та виплачено 6 800 гривень.
Одночасно, за бюджетною програмою „Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, виплачено компенсацію на загальну суму 72,9 тис. грн. З цієї суми 65,9 тис. грн. виділено на щомісячні грошові допомоги у зв'язку з обмеженням продуктів харчування та компенсацію за пільгове забезпечення продуктами харчування.
Чорнобиль – це катастрофа світового рівня. Жодна статистика не покаже, скільки людських доль понівечено цією жахливою трагедією. Ми мусимо подякувати героям, хто пожертвував найдорожчим – своїм здоров’ям і життям, і завжди пам’ятати їх та їхні родини.

Управління соціального
захисту населення райдержадміністрації