Як цифровізуються регіони: показник інституційної спроможності

Щорічно Мінцифра досліджує Індекс цифрової трансформації регіонів. Це дає змогу оцінити ефективність цифрових рішень на місцях та визначити рівень цифрової культури громадян.

Індекс містить 8 субіндексів, 28 індикаторів та 88 показників. Субіндекс — це показник у загальному індексі, який формується на основі середніх значень індикаторів з урахуванням коефіцієнтів. Його використовують для оцінки рівня розвитку цифровізації в кожному регіоні.

За результатами дослідження у 2023 році, одне з найвищих значень субіндексу в категорії Інституційної спроможності — 0.678 бала з 1 можливого. Субіндекс інституційної спроможності дає змогу формувати візію та стратегію цифрової трансформації на місцях, а також досліджувати діяльність CDTO й цифрових команд ОВА.

Серед індикаторів, які формують субіндекс Інституційна спроможність:

• Затвердження Стратегії цифрової трансформації регіону або зарахування напряму цифрової трансформації до Стратегії регіонального розвитку.
  • Затвердження Регіональної програми інформатизації, яка містить аналіз про поточний стан цифровізації регіону та конкретні заходи із цифрової трансформації.
  • Створення структурного підрозділу із цифрової трансформації в ОВА.
  • Формування допоміжних організацій, а саме комунального підприємства та Проєктного офісу з питань цифровізації. Вони надають послуги населенню, реалізують інвестиційні проєкти та розвивають цифрові технології.

У 2023 році 16 областей внесли напрям цифрової трансформації в Регіональну стратегію розвитку на 7 років, 15 областей затвердили та успішно реалізують завдання регіональної програми інформатизації. Також у 17 регіонах створено Управління чи Департамент цифрової трансформації в ОВА, а 6 регіонів сформували допоміжні організації, які долучені до розвитку цифрової трансформації.

Серед лідерів виконання субіндексу Інституційна спроможність — Дніпропетровська, Тернопільська та Одеська області.

Нагадаємо, нещодавно Міністерство цифрової трансформації України презентувало результати дослідження Індексу цифрової трансформації регіонів за 2023 рік. Ознайомитися можна за посиланням.

Міністерство цифрової трансформації України

Остання зміна сторінки: 09-02-2024 11:40