Відбулась нарада щодо оптимізації шкільної освіти

З метою вдосконалення механізму оптимізації шкільної освіти з урахуванням потреб кожної громади та прийняття єдиного алгоритму з її трансформації відповідно до вимог чинного законодавства Владіслав Кич - голова РДА-РВА взяв участь у розширеній нараді, яку провів заступник директора департаменту освіти і науки, молоді та спорту  обласної державної адміністрації Михайло Шеверя  з головами територіальних громад, керівниками управлінь/відділів освіти району, представниками профільних структурних підрозділів райдержадміністрації.

Звертаючись до присутніх Михайло Шеверя окреслив ряд нагальних завдань, що стоять сьогодні перед освітянами. Зокрема, обговорили законодавчі вимоги нормативно-правової бази оптимізації освітньої мережі, орієнтовні алгоритми дій щодо прийняття необхідних рішень та проаналізували діючу мережу закладів освіти району.

Реалізація положень Закону України «Про повну загальну середню освіту» докорінно змінює ситуацію щодо організації загальної середньої освіти в районі.

• початкова школа, що забезпечує здобуття початкової освіти, має функціонувати як окрема юридична особа або як структурний підрозділ гімназії;
• гімназія, яка забезпечує здобуття базової середньої освіти, також повинна функціонувати як окрема юридична особа, хоча до її складу може входити початкова школа;
• ліцей, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти, має функціонувати як окрема юридична особа, та може забезпечувати здобуття базової середньої освіти.

"Освіта на місцях є спільною відповідальністю органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. І головним завданням на сьогодні є створення якісної та ефективної мережі закладів освіти в районі, що стане можливим лише при прийнятті виважених рішень на місцях, у кожній із територіальних громад", - зазначив Владіслав Кич.

Остання зміна сторінки: 25-05-2023 10:13