В УжНУ відзначили Щедрий вівторок і Міжнародний день волонтера

Сьогодні, 3 грудня, у ректораті Ужгородського нацуніверситету відбулося урочисте зібрання з нагоди річниці створення Волонтеріату вузу. Подія припала на Щедрий вівторок – День добрих справ та відбулася напередодні Міжнародного дня волонтерів, який в усьому світі традиційно відзначають  5 грудня.
Участь у заході взяли в.о. голови Закарпатської ОДА Ольга Травіна, проректор з науково-педагогічної роботи УжНУ Мирослава Лендьел, заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак, студенти та вихованці Перечинської школи-інтернату.
– Ми зібралися напередодні Міжнародного дня волонтерів,  запровадженого Генеральною Асамблею ООН у 1985-му році, – сказала, звертаючись до присутніх, Ольга Травіна. – Віримо, що цей захід проводиться з метою економічного і соціального розвитку нашої держави. Волонтери – це небайдужі люди, які з власної ініціативи жертвують частину свого часу, щоб зробити певне благо для суспільства. Вони віддають час, але натомість отримують не лише знання та певний досвід, а також – можливість розвиватися самим і розвивати власні проекти. Це люди, а особливо приємно відзначити, що у нашому випадку, – це молоді люди, в яких є потенціал великої енергії, яку вони готові витратити на добрі справи.
Волонтерство властиво кожній людині, проте якості волонтера проявляються більшою або меншою мірою. Крім того, волонтери – це, перш за все, ті хто має більше часу, бажання, сил та енергії щось робити. Особливо корисно коли вони роблять це організовано.
Сьогодні, 3 грудня, проводиться акція – Щедрий вівторок. Традиція Щедрого вівторка виникла у 2012 році в США і завдяки тисячам учасників поширилася світом. Україна, а в нашому випадку і УжНУ, приєдналися до цієї ініціативи у 2018 році. На базі університету створено Волонтеріат УжНУ.
Сьогодні ця організація відзначає першу річницю. Активна студентська молодь зрозуміла, що їх ініціатива та знання найбільше потрібні дітям, які виховуються в інтернатних закладах області. Оскільки дитина є повноцінним членом суспільства, вона також має свої права, деякі особливості реалізації яких обумовлені виключно її віком, однак на відміну від дорослої людини вона потребує спеціального піклування, включаючи належний правовий захист. В інтернатних закладах нашої області створено належні умови проживання, виховання та навчання дітей. Однак, створити дітям сімейний затишок та необхідну соціалізацію не завжди є можливим. Тому неоціненною є робота волонтерських організацій, у тому числі, й студентських, які сприяють роботі з такими дітьми, беруть активну участь у їх профорієнтаційному спрямуванні, належній соціалізації, а також просто розширюють їх кругозір та позитивний досвід спілкування з оточуючим світом.
Дозвольте передати вам усім вітання від голови облдержадміністрації Ігоря Бондаренка і висловити сподівання, що це спілкування буде корисним усім його учасникам та слугуватиме подальшому розвитку волонтерського руху в нашій області.
Відтак, найактивніші волонтери УжНУ отримали подяки ректора вузу Володимиоа Смоланки, а всі учасники урочистостей – спеціально виготовлені для них смаколики.
Прес-служба УжНУ

Ajnjufkthtz - https://carpathia.gov.ua/fotogalereya/v-uzhnu-vidznachyly-shchedryy-vivtorok-i-mizhnarodnyy-den-volontera

Остання зміна сторінки: 05-12-2019 15:03