В Ужгороді відбулася акція «Подаруй троянду – нагадай про цінність життя!»

На Закарпатті соціальні працівники, працівники закладів охорони здоров’я, освіти і культури, представники громадських організацій, волонтери та молодь об’єдналися для проведення регіональної акції «Подаруй троянду – нагадай про цінність життя!»
З нагоди Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом Закарпатський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно із Центром профілактики та боротьби зі СНІДом Закарпатської обласної ради, Ужгородським інститутом культури і мистецтв, бібліотекою-філією № 2 Ужгородської міської централізованої системи, Благодійною організацією «Закарпатське благодійне товариство мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом» провели в Ужгороді масштабну інформаційно-просвітницьку акцію «Подаруй троянду – нагадай про цінність життя!»
Найактивнішими учасниками акції стали студенти Ужгородського інституту культури і мистецтв та учні старших класів Ужгородської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8. Організатори акції мали на меті привернути увагу суспільства до проблеми поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу як у країні, так і в нашому краї, нагадати про те, що ця проблема стосується кожного, а байдужість до неї вбиває.
Розпочався захід проведенням вуличної інформаційно-просвітницької роботи з мешканцями обласного центру. Учасники ходи дарували перехожим троянди з символікою червоної стрічки, нагадуючи, що людське життя потребує захисту та турботи, інформували громадян  про соціально небезпечне інфекційне захворювання, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), розповсюджували листівки, блокноти та інші просвітницькі матеріали з відповідної проблематики.
Продовжився захід у бібліотеці-філії №2 Ужгородської міської централізованої системи лекційними та тренінговими заняттями працівниками Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із залученням представників державних та громадських організацій.  Під час тренінгу молоді люди мали жваву дискусію з представниками старшого покоління щодо толерантного ставлення до людей, котрі живуть з ВІЛ, арбітрами у «двобої поколінь» виступили начальник відділу методичного забезпечення соціальної роботи Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ярослав Сокач, лікар Центру профілактики та боротьби зі СНІДом Закарпатської ради Тарас Безушко та голова Благодійної організації «Закарпатське благодійне товариство мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом» Андрій Дем’яненко, –  і молодість перемогла досвід!
Директор Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Наталія Романюк зазначає, що проведення подібних акцій сприяє більшій поінформованості населення щодо поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу, толерантному ставленню до людей, котрі живуть з ВІЛ. Тому наразі подібні акції, лекції, тренінги відеолекторії з метою запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу організовуються та проводяться працівниками системи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді й закладів соціального обслуговування, які функціонують у містах та районах області.  Організатори сподіваються, що поінформованість населення щодо шляхів та методів передачі ВІЛ стане запорукою запобігання ВІЛ-інфікуванню сімей, дітей та молоді.

Остання зміна сторінки: 05-12-2019 14:57