В області триває робота з впровадження наставництва над дітьми

Наставництво  рухається вперед, тож приємно усвідомлювати, що долі дітей, які навчаються в інтернатних закладах області, вже змінюються. На Закарпатті вже впроваджена та працює нова форма підтримки та допомоги – наставництво над дитиною, яка проживає у закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, або закладі для дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Загалом упродовж 2018 року на базі Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді пройшли навчання вісім кандидатів у наставники, п’ятеро з котрих протягом 2018-2019 років вже підписали трьохсторонні договори і готують дітей до самостійного життя. У листопаді  2019 року до команди наставників приєднався ще один кандидат, котра успішно пройшла підготовку на базі Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та готова  стати старшим другом для дитини, котра проживає у  закладі.
З нагоди відзначення Дня спільних дій в інтересах дітей 20 листопада 2019 року Закарпатським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було організовано та проведено підсумковий семінар-тренінг з питань впровадження в області послуги наставництва над дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, за участю працівників системи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, закладів соціальної підтримки сімей, дітей та молоді, об’єднаних територіальних громад та інших суб’єктів соціальної роботи, а також наставників.
У заході учасники підвели підсумки роботи по впровадженню наставництва в області, розглянули нормативно-правові акти та презентаційні матеріали, які забезпечують діяльність напрямку роботи. Наставники мали змогу поділитися своїм досвідом роботи з дітьми та закцентувати увагу на актуальних проблемах, які виникають при роботі з дитиною, та у рамках взаємодії із закладами освіти та службами у справах дітей. У рамках тренінгу практичний психолог Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ярослава Куштан провелао супервізію наставницьких стосунків для забезпечення належної якості процесу роботи пари “дитина – наставник” та  запобіганню ризикам у діяльності наставника.
Директор Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Романюк зазначає: “Система центрів соціальних служб області готова вже здійснювати професійну діяльність з метою забезпечення наставництва у найкращих інтересах дитини, допомоги їй в соціальній адаптації, формуванні наставницьких стосунків, шляхом залучення зовнішніх ресурсів. Сьогодні, впроваджуючи реформу системи інституційного догляду та виховання дітей, заклади інтернатного типу відчинили двері перед наставниками. Тому, якщо ви готові стати наставником для дитини, яка проживає в закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, або іншому закладі для дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, якщо ви готові допомогти дитині у підготовці до самостійного життя, адаптації її у соціумі, готові віддати дитині частину свого часу та уваги дитині, яка сьогодні виховується в інтернатному закладі, – звертайтеся до центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Закарпатської області. Дитина чекає на вас!”

Остання зміна сторінки: 21-11-2019 18:11