У Рахові вшанують річницю бойових дій при Дебальцеві

18 лютого в м. Рахів відбудуться заходи із належного вшанування подвигу учасників бойових дій при Дебальцеві.

Відтак, о 15.00 год., у приміщенні Рахівської районної ради відбудеться тематичний концерт, під час якого учасникам бойових дій при Дебальцеві буде вручено медалі.

Довідково. Зимові Бої за Дебальцеве, або Дебальцівський плацдарм тривали в період 21 січня — 18 лютого 2015 року. Дебальцеве — місто з важливим залізничним вузлом, воно також лежить на перехресті двох автошляхів міжнародного значення: М03, що має напрям Харків — Бахмут — кордон РФ до Ростова-на-Дону, і М04, що поєднує Луганськ з Донецьком. Дебальцеве було визволене від проросійських бойовиків в ході літньої операції 2014 року.

8 лютого 2015 року з панівних висот над селом Логвинове були зняті підрозділи 30-ї бригади, і рано вранці Логвинове без бою заняли проросійські сили, перерізавши таким чином головну магістраль сполучення Дебальцевого з українськими тилами.

Станом на початок 2015 року, українські сили утримували Дебальцевській виступ: Дебальцеве, Вуглегірськ, Рідкодуб, Чорнухине. Чисельність українських сил оцінювалася у 2,5 тис. військовослужбовців. Дебальцеве і навколишні населені пункти визволили в ході літніх боїв 2014 року.

На початку 2015 року тривали запеклі бої у Донецькому аеропорту. Із падінням Донецького аеропорту в 20-х числах січня, сили окупаційних корпусів за підтримки російських військ розпочали атаки на Дебальцеве.

Остання зміна сторінки: 17-02-2020 14:19