Соціальний захист громадян від безробіття

У першу неділю листопада країна вшановує  працівників соціальної_сфери - людей, на яких покладена дуже відповідальна і почесна місія - надання соціальних гарантій та допомоги тим, хто її потребує.

До численної армії таких працівників належать і фахівці служби зайнятості, адже Державна служба зайнятості займає важливу ланку серед соціальних служб, забезпечуючи конституційне право громадян на працю та їх соціальний захист від безробіття.

Найголовнішим пріоритетом діяльності державної служби зайнятості є надання соціальної допомоги незайнятим громадянам, які прагнуть знайти підходящу роботу, пройти професійну підготовку чи перепідготовку, аби повернутись до повноцінної трудової діяльності, відчути себе корисними та потрібними у суспільстві.

Соціальні гарантії у сфері зайнятості передбачені Конституцією України, Законом України "Про зайнятість населення", Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та іншими нормативно-правовими актами.

Отож, кожен має право на соціальний захист у разі настання безробіття, що реалізується шляхом:

1️) участі в загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні на випадок безробіття, яке передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття;

2️) надання безоплатних соціальних послуг, зокрема, інформаційно-консультаційних та профорієнтаційних, професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації з урахуванням попиту на ринку праці, сприяння у працевлаштуванні, зокрема, шляхом фінансової підтримки самозайнятості та реалізації підприємницької ініціативи відповідно до законодавства;

3️) надання особливих гарантій працівникам, які втратили роботу у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці;

4️) надання додаткової гарантії зайнятості окремим категоріям населення, які не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці.

Довідково: за 9 місяців 2020 року послугами Рахівської районної філії Закарпатського ОЦЗ скористалися 2522 осіб,  з них 1388 осіб, які мали статус безробітного, працевлаштовані - 1222 осіб, проходили професійне навчання – 61 особа, з числа безробітних. У період карантину 72 роботодавці району отримали допомогу по частковому безробіттю для виплати 496 найманим працівникам. Також, допомогу по частковому безробіттю оформили та отримали 297 фізичних осіб підприємців.

Рахівська районна філія Закарпатського ОЦЗ

Остання зміна сторінки: 04-11-2020 10:02