Сімейні форми виховання – підтримка дітей, які потребують допомоги

За ініціативи голови райдержадміністрації Олександра Небили відбулась нарада щодо розвитку сімейних форм виховання на території району.

Нарада відбулась під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Наталії Кобаси за участі працівників служби у справах дітей Рахівської райдержадміністрації, до повноважень яких належить забезпечення дітей вихованням в сімейному оточені.

Проблема дитячого сирітства з кожним днем стає все актуальнішою та болючішою темою, але завдяки політиці нашої держави, пріоритети надаються не збільшенню кількості інтернатних закладів, а розвитку сімейних форм виховання дітей: усиновленню, опіці/піклуванню, створенню прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, патронатних сімей..

На даний час на території району функціонує 1 дитячий будинок сімейного типу, в якому проживає і виховується 9 дітей-вихованців, та 6 прийомних сімей, в яких проживає та виховується 15 прийомних дітей.

Що ж таке прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу?

Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу — окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування для забезпечення сімейним вихованням та спільним  проживанням. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 дітей, враховуючи рідних дітей.

Прийомні батьки, батьки-вихователі є законними представниками прийомних дітей на підприємствах, в установах та організаціях, несуть персональну відповідальність за життя, здоров’я, фізичний і психічний розвиток прийомних дітей, дітей-вихованців.
  Фінансування прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу здійснюється за рахунок державного бюджету. Прийомним батькам, батькам-вихователям щомісяця виділяються кошти на харчування прийомних дітей, придбання для них одягу, взуття, м’якого інвентарю, лікарських засобів, предметів особистої гігієни, іграшок, книжок тощо.

З 1 січня 2020 року в Україні збільшено виплати для сімейних форм виховання дітей. Так згідно з постановою Кабінету Міністрів, із 1 січня 2020 року підвищено розміри державної соціальної допомоги з 2 до 2,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку, а для дітей з інвалідністю – з 2 до 3,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку. Це зроблено з метою підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях, у дитячих будинках сімейного типу.

Крім того підвищився розмір грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам: із 70% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку за кожного дитину-вихованця та кожну прийомну дитину, до 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб на кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину.

Якщо Ваше серце наповнює любов до дітей та бажаєте, щоб Ваш дім наповнився дитячим сміх, маєте бажання взяти у свій дім на виховання та спільне проживання дитину-сироту або ж дитину, позбавлену батьківського піклування, дарувати їй свою батьківську любов та турботу, стати кандидатами усиновителями, створити прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сімю за детальнішою інформацією звертайтеся до служби у справах дітей Рахівської райдержадміністраії за адресою: м. Рахів вулиця Миру, 1, 4 поверх, 72 кабінет тел.: 2-53-52.

 

Служба у справах дітей Рахівської райдержадміністрації

Остання зміна сторінки: 02-12-2021 09:32