Розпочалися двосторонні зустрічі між Україною та Єврокомісією в межах скринінгу

Сьогодні, 8 липня в Брюсселі, Бельгія, розпочалася перша двостороння зустріч Україна-ЄС щодо оцінки адаптації українського законодавства до права ЄС. Це наступний важливий крок на шляху до членства в ЄС.

Дводенна зустріч Європейської Комісії та України в межах здійснення офіційного скринінгу відповідності законодавства України праву ЄС присвячена переговорному розділу 5 «Публічні закупівлі». Цей розділ входить до кластера 1 «Основи процесу вступу до ЄС» – саме цей кластер під час перемовин відкривають першим і закриють останнім.

Українську делегацію очолила заступник Міністра економіки України Надія Бігун, заступником голови делегації визначено Генерального директора Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Олександр Ільков. До складу делегації увійшли заступник Міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка, Голова Антимонопольного комітету України Павло Кириленко, Генеральний директор ДП «Прозорро» Микола Ткаченко, Голова Державної аудиторської служби України Алла Басалаєва.

Окрім того, участь взяли представники Міністерства економіки України, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, Антимонопольного комітету України, Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, Міністерства оборони України, Державної аудиторської служби України, Міністерства фінансів України, а також Рахункової палати. Зустріч відбувається у гібридному форматі з присутністю основної частини української делегації у Брюсселі.

Під час зустрічі українська делегація презентує стан наближення законодавства України до права ЄС у сфері публічних закупівель та інституційну спроможність сектору, заходи із протидії корупції, а також план повного наближення законодавства до права ЄС.

«Це дійсно історичний момент для нашої країни, оскільки ми входимо в етап потужних перетворень, що мають допомогти нам побудувати кращу Україну, та стати гідним членом європейської родини, – зазначила заступник Міністра економіки України Надія Бігун. – Переговорний процес в частині публічних закупівель стартує не з чистого листа. Багато роботи вже зроблено. Ми послідовно рухалися до гармонізації національного законодавства з європейськими директивами. І зараз ми продовжуємо роботу в цьому напрямі».

«Раді відкрити сьогоднішню першу двосторонню скринінгову сесію з Україною щодо питань державних закупівель. Це важливий крок у переговорах про вступ, який дозволить Європейській Комісії спільно з Україною проаналізувати стан справ та визначити пріоритети ключових реформ», – наголосив Генеральний директор Директорату Європейської Комісії з питань політики сусідства та переговорів з розширення (DG NEAR) Герт Ян Купман.

Довідково

Під час офіційного скринінгу Європейська Комісія спільно з країною-кандидатом на членство в ЄС аналізують відповідність національного законодавства країни-кандидата відповідному acquis ЄС (праву ЄС). Скринінг відбувається за 33 переговорними главами, які згруповані за 6 кластерами (тематичними блоками). З лютого по травень тривав перший етап скринінгу – пояснювальні сесії з Україною та Молдовою – країнами-кандидатами на вступ до ЄС.

За результатами скринінгу Єврокомісія підготує звіт щодо відповідності законодавства України праву ЄС по кожному переговорному кластеру. З цього документа буде остаточно зрозуміло рівень відповідності і подальший обсяг роботи.

Урядовий портал

Остання зміна сторінки: 09-07-2024 11:07