Регіональний план заходів щодо розвитку системи раннього втручання на період до 2026 року.

Сьогодні заступник голови райдержадміністрації Наталія Кобаса із залученням директора Рахівського центру первинної медико-санітарної допомоги Ретізник К.М., директора Рахівського реабілітаційного центру для інвалідів та дітей-інвалідів Будников М.В. та працівників управління соціального захисту населення райдержадміністрації обговорили регіональний план заходів щодо розвитку системи раннього втручання на період до 2026 року.

 

Додатково виокремлено напрямки, а саме важливість визначення потреб населення району в послузі раннього втручання та забезпечення щорічного моніторингу та оцінювання якості послуг раннього втручання для дітей з обмеженням життєдіяльності або ризиком виникнення таких обмежень та їх сімей, підвищення якості надання послуги раннього втручання, зменшення рівня інвалідизації дітей району та запобігання їх інституціалізації в ранньому віці.

 

Нагадаємо, що послуга раннього втручання у дітей - комплексна послуга, яка покликана об'єднати різногалузеву "розпорошену" допомогу (медичну, медико-реабілітаційну, психологічну, психотерапевтичну, логопедичну, соціальну) в єдину організаційну систему, що дозволяє чітко виділяти різноманітні найболючіші моменти щоденної життєдіяльності дитини та сім'ї, визначати і надавати необхідну обґрунтовану допомогу. Раннє втручання спрямоване не тільки на реабілітацію, а й на попередження порушень. Ця послуга передбачена не тільки для дітей із довгостроковими порушеннями, а й для дітей груп ризику.

 

„Інформування населення про Порядок надання послуг раннього втручання, зокрема за допомогою соціальної реклами, шляхом проведення роз’яснювальної роботи серед населення, через засоби масової інформації першочергове завдання для відповідальних установ району ”, ­ – зазначила Наталія Кобаса.

Остання зміна сторінки: 27-01-2022 15:28