Минулого року Рахівська міська рада успішно підготувала та подала проектну пропозицію в рамках Операційної програми транскордонної співпраці Румунія-Україна Європейського інструменту добросусідства спільно з об’єднаною громадою (комуною) Бістра (повіт Марамуреш, Румунія) під назвою «Розвиток культури гуцульського етносу в українсько-румунському прикордонні – ProHutsul».

Спільниq технічний секретаріат Програми високо оцінив ідею та технічне виконання проектної заявки і повідомив партнерам своє позитивне рішення. Проект буде реалізовуватися партнерами протягом 2020 – 2021 років.

В рамках проекту, окрім культурного обміну, передбачено інфраструктурну складову. Так, Рахівською міською радою буде проведено повну реконструкцію комплексу амфітеатру «Буркут» разом з підвалинами та підсобними приміщеннями під сценою, які вже протягом десятиліть знаходяться в аварійному стані.

Даний об’єкт є ключовим для проведення заходів, які направлені на збереження та примноження культури гуцулів – унікальної етнічної групи українських горян з їх самобутніми традиціями, методами господарювання то фольклором. Зокрема, Буркут є місцем проведення щорічного фестивалю-ярмарку «Гуцульська бриндзя», який збирає тисячі гостей в першу неділю вересня, а на сцені виступають десятки колективів.

Це – візитівка нашого краю, тому голова міста Віктор Медвідь разом з відповідальними представниками міської ради ще в 2018 році прийняв рішення почати готувати проектну заявку до Операційної програми транскордонної співпраці Румунія-Україна Європейського інструменту добросусідства спільно з об’єднаною громадою (комуною) Бістра (повіт Марамуреш, Румунія), спрямовану на збереження спадщини гуцульського етносу через забезпечення достойних умов для проведення культурних заходів та виступів колективів з усієї Гуцульщини, а саме – проведення реставрації амфітеатру в лісопарку «Буркут» м. Рахів.

З українського боку проектну заявку готувала головний спеціаліст з міжнародних зв’язків Вікторія Губко. Автор технічної частини проекту – архітектор Орися Кравчук.

4 лютого 2020 року наші партнери з громади Бістра  підписали Грантову угоду з представниками Спільного секретаріату Операційної програми, що є фактичним початком реалізації Проекту.

11 лютого в приміщенні Рахівської РДА відбулася перша робоча нарада з виконання згаданого проекту. В нараді приймали участь голова РДА Віктор Мідвідь, в.о. міського голови, секретар ради та виконкому Дмитро Брехлічук, голова комуни Бістра Васіле Дучук та представники команди проекту від обох партнерів.

Рахівська міська рада

Остання зміна сторінки: 12-02-2020 14:40