Питання впровадження комерційного обліку комунальних послуг обговорили на семінарі в ОДА

У середу, 27 листопада, в Закарпатській облдержадміністрації відбувся обласний семінар з питання щодо застосування норм Закону України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”.

Участь у заході взяли директор департаменту інфраструктури, розвитку і утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства ОДА Едуард Маляр, заступник директора департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Міністерства розвитку громад та територій України Віктор Токаренко, начальник відділу розрахунків населення КП „Тернопільводоканал” Руслан Бурмас, керівники  водопостачальних підприємств області.

Зазначалося, що в державі прийнято ряд законодавчих та нормативно-правових актів у сфері житлово-комунального господарства.

На сьогодні набрали чинності Закони України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” та „Про житлово-комунальні послуги”, якими чітко окреслюються права та обов’язки суб’єктів відносин: оператора зовнішніх інженерних мереж, виконавця послуги, виконавця розподілу, власника будівлі та споживача.

Впровадження комерційного обліку комунальних послуг спрямовано головним чином на зменшення, зокрема, технологічних витрат та втрат води в системах централізованого питного водопостачання та внутрішньо-будинкових системах централізованого постачання холодної води, і як наслідок,скорочення обсягів споживання енергетичних ресурсів.

Це є важливою передумовою для забезпечення в державі обов’язкового  100% обліку водопостачання.

У такий спосіб вирішується одне із завдань оновленої Енергетичної стратегії України на період до 2030 року – підвищення ефективності споживання та використання енергопродукту. Хоча це більше стосується централізованого теплопостачання, яке в області відсутнє, але також є актуальним у галузі водопостачання.

Положення цього Закону стосується як населення, так і закладів соціальної сфери (школи, дошкільні навчальні заклади, лікарні) та державних установ.

Завдяки впровадженню комерційного обліку послуг холодного водопостачання споживачами сплачуватимуться кошти лише за фактично спожиті послуги, тобто лише за те, що ними було використано.

Це дозволить не тільки об’єктивно здійснити розрахунок послуг, які були спожиті споживачем, а й розпочати ефективний процес досягнення економії в умовах постійного зростання цін на енергоресурси та якісного надання послуг.

 

Остання зміна сторінки: 30-11-2019 13:12