При ОВА сформують робочу групу «Прозорість та підзвітність»

Голова Закарпатської ОВА Віктор Микита провів нараду з правоохоронним блоком регіону щодо боротьби з корупцією та злочинами, пов’язаними із розкраданням бюджетних ресурсів.

«Цей напрямок завжди був одним із найважливіших, тож координація роботи всіх правоохоронців стосовно запобігання, виявлення і припинення протиправної діяльності, пов’язаної з корупцією в області, відіграє ключову роль для досягнення результату», – зазначив очільник краю.

Під час наради Віктор Микита заслухав кожного керівника щодо результатів роботи в поточному році та прогнозів розвитку оперативної обстановки за напрямками. Підрозділи СБУ, Нацполіція, ДБР, БЕБ, прокуратура та інші – ґрунтовні доповіді, масштабна робота та результати, які вказують кожному чиновнику чи посадовій особі, що покарання за злочин буде неминучим.

Уподовж року закарпатці чули про гучні затримання чиновників у нашому регіоні, які привласнювали чи розтрачували державні кошти, давали чи отримували хабарі, зловживали впливом, незаконно збагачувалися та багато іншого.

«У 2023 році правоохоронці задокументували збитків на більш ніж 100 млн грн. Це вражаюча цифра, яка свідчить лише про одне – для окремих чиновників та посадовців війна десь далеко, а на першому місці – власна нажива, – зазначив керівник Закарпаття. – Вони вважають, що подовжують працювати в корупційній архітектурі, котру будували десятиліттями. Але це хибне уявлення, і це відчує кожен з таких ділків незалежно від строків давності».

Окреме питання наради – це витрачання бюджетних коштів в умовах воєнного стану. Тут питання більш складне, адже воно, за словами очільника області, межує з усвідомленням посадовцями пріоритетів країни під час війни, тому будуть працювати з кожною громадою та залучатимуть різні антикорупційні інституції, зокрема й громадськість, для корегування позицій чиновників, починаючи з ОВА та закінчуючи громадами, державними підприємствами й установами.

Віктор Микита також дав доручення сформувати при обласній військовій адміністрації робочу групу «Прозорість та підзвітність», до якої увійдуть представники правоохоронних органів, НАБУ й інших антикорупційних інституцій. Буде сформовано пакет пропозицій для всіх, хто витрачає кошти платників податків, щодо публічного звітування про використані ресурси. Упевнений, що кожен чиновник, який не займається корупцією, зможе публічно пояснити доцільність витрат.

«Корупція неприпустима в будь-які часи, а тим паче в умовах повномасштабної війни. На всіх рівнях влада в Україні має гуртуватися навколо боротьби проти зовнішнього та внутрішнього ворога», – підкреслив голова Закарпатської ОВА.

Остання зміна сторінки: 20-10-2023 15:14