Проблеми профілактики злочинності серед дітей, попередження насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми розглянули в облдержадміністрації

Сьогодні, 13 лютого, відбулося чергове засідання координаційної ради у справах дітей при Закарпатській ОДА під головуванням начальника Служби Світлани Якімеліної.
Фахівці розглянули питання профілактики злочинності та правопорушень серед дітей області за підсумками 2019 року, роботи з дітьми, які проживають в сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, вилучення дітей із таких сімей та хід виконання законодавства щодо попередження насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми.
З огляду на актуальність, до порядку денного було включено питання щодо стану дотримання правил пожежної безпеки у закладах, де перебувають діти.
Начальник сектору ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУ НП України в Закарпатській області А. Курта зауважив, що злочинність серед неповнолітніх області зросла на 1,5% у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року. Зростання спостерігалося у м.Мукачеві, м.Ужгороді, Мукачівському, Хустському, Свалявському  районах. На 77,7% зменшилась кількість злочинів, скоєних неповнолітніми у стані алкогольного сп’яніння (5 злочини проти 9), на рівні минулого року залишилася кількість злочинів, скоєних неповнолітніми повторно (31).
Директор Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Н. Романюк наголосила, що фахівцями системи центрів соціальних служб впродовж 2019 року проведено 6071 оцінку потреб сімей та дітей. Серед проблемних питань зазначила незначну кількість соціальних фахівців. Співдоповідач – заступник директора департаменту соціального захисту населення Н. Омелянюк зауважила, що станом на 1 лютого 2020 року в області створено дев’ять мобільних бригад. Проблемними залишаються питання функціонування єдиного реєстру постраждалих від домашнього насильства, внесення змін до чинного законодавства в частині роботи з кривдниками.
Начальник служби у справах дітей облдержадміністрації С. Якімеліна наголосила на зростанні кількості дітей,  які перебувають на обліку з приводу жорстокого поводження: впродовж року їх кількість зросла з 78 станом на 01.01.2019 до 83 станом на 01.01.2020.
За підсумками розгляду питань були ухвалені рішення:
- сектору ювенальної превенції – активізувати роботу по виявленню осіб, які втягують неповнолітніх у злочинну діяльність та роботу з неповнолітніми, які скоїли злочини повторно;
- службі у справах дітей облдержадміністрації спільно з СЮП УПД НП в Закарпатській області провести на території області впродовж травня 2020 року оперативно-профілактичне відпрацювання «Малюк» з метою запобігання і припинення найгірших форм праці дітей, особливо малюків, яких використовують для жебракування;
- Закарпатському обласному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді забезпечити здійснення якісного соціального супроводу, надання соціальних послуг та здійснення інших заходів щодо відновлення соціальних функцій, психологічного і фізичного стану сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги;
- Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації впродовж 2020 року проводити інформаційні кампанії щодо недопущення жорстокого поводження у сімейному середовищі.

 

Остання зміна сторінки: 13-02-2020 17:34