Про запровадження послуги патронату над дитиною говорили в ОДА

У середу, 30 вересня, в облдержадміністрації представники влади та громадськості обговорили питання запровадження послуги патронату над дитиною.

Заступник голови облдержадміністрації Ольга Травіна, відкриваючи засідання, зауважила, що патронат - це професійна допомога сім’ям, громадам та державі, яка ставить за мету забезпечувати право кожної дитини жити і виховуватися в сприятливому сімейному середовищі.

Презентуючи послугу патронату, начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Світлана Якімеліна наголосила, що це професійна комплексна послуга з догляду, виховання та реабілітації дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками чи законними представниками складних життєвих обставин.

Метою влаштування до сім’ї патронатного вихователя може бути:
- екстрене надання «даху над головою»;
-тимчасове влаштування до повернення у біологічну сім’ю;
-тимчасове влаштування до усиновлення;
-влаштування для оцінки стану і розвитку дитини;
-влаштування для реабілітації дитини (насилля, жорстоке поводження, педагогічна занедбаність);
-влаштування дитини з інвалідністю для зміни вражень і перепочинку батьків;
-влаштування підлітка старшого віку для підготовки до самостійного життя.

У сім’ї патронатного вихователя можуть перебувати:
- новонароджені діти, від яких відмовились батьки;
-підкинуті, безпритульні діти;
-діти з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров‘ю;
-діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;
-діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, пропали безвісті, тощо.

Послуга оплачується державою.

Патронатному вихователю гарантовано сплачуються кошти на утримання влаштованої під патронат дитини обсягом 2,5 прожиткові мінімуми для дитини відповідного віку на місяць 3,5 прожиткові мінімуми при влаштуванні дитини з інвалідністю; та грошове забезпечення за надану ним послугу в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб. При влаштуванні 2-х і більше дітей, дітей віком до 1 року, неповнолітньої вагітної,  дитини з ВІЛ грошове забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50%.

Присутні обговорили всі можливі засоби  інформування громадськості про послугу патронату та склали план подальших дій щодо її впровадження.

Остання зміна сторінки: 01-10-2020 08:52