Представники від Закарпаття взяли участь у Першому форумі з психічного здоров’я

В Україні відбувся Перший форум із психічного здоров’я. У ньому взяли участь представники державних органів, неурядових установ, міжнародних організацій і провідні експерти.

Протягом трьох днів у Києві вони обмінювалися досвідом та ідеями щодо покращення доступу до якісної психологічної допомоги і психосоціальних послуг. Окрему увагу також присвятили механізмам підвищення обізнаності людей про психічне здоров’я та необхідність піклування про нього.

Закарпаття на заході представляли директор департаменту охорони здоров’я ОВА Анатолій Пшеничний і регіональна координаторка Всеукраїнської програми підтримки ментального здоров’я «Ти як?» в нашій області Таїсія Симочко.

У межах панельних дискусій учасники форуму опрацьовували теми щодо:

• глобальних та європейських рамкових програм, що формують системи та послуги з психічного здоров’я майбутнього;
  • спеціалізованих послуг із психічного здоров’я на рівні громади;
  • підтримки та послуг на рівні громади, запроваджених у межах гуманітарного реагування;
  • інтеграції послуг із психічного здоров’я на рівень первинної медичної допомоги в Україні.

Своєю чергою Анатолій Пшеничний і Таїсія Симочко мали можливість поділитися з колегами успішними практиками, які застосовують у нашому регіоні, щоб допомогти краянам і вимушеним переселенцям усвідомити необхідність підтримки ментального здоров’я та дізнатися, як піклуватися про нього.

Йдеться передусім про комплексну співпрацю з органами місцевого самоврядування, надавачами психосоціальних послуг, громадськими організаціями та міжнародними партнерами, про процес створення мультидисциплінарних команд фахівців, пошук амбасадорів національного поєкту «Ти як?» у громадах області й інше.

Міжнародний форум із психічного здоров’я відбувся в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», котру втілюють за ініціативи першої леді Олени Зеленської. Захід організували Всесвітня організація охорони здоровʼя та Координаційний центр із психічного здоров'я при Кабінеті міністрів України.

Остання зміна сторінки: 23-10-2023 13:56