Понад 270 га Полянського та Плосківського лісництв знищив вітровал наприкінці серпня

Сьогодні перший заступник голови обласної військової адміністрації Мирослав Білецький відвідав Полянське лісництво Свалявської філії ДП «Ліси України», котре сильно постраждало від негоди наприкінці серпня.

За підрахунками фахівців лише на території двох лісництв – Полянського та Плосківського – вітровал знищив і пошкодив дерева на площі понад 270 га.

«Стихія нещадна і наробила чимало лиха для закарпатських лісів. Масштаби вражають. Вітер був такої сили, що виривав та розкидував дерева, як сірники, викорчовував пні», – зазначив Мирослав Білецький.

За його словами, щоб прибрати та розчистити ліс, планують залучити сучасну високотехнологічну техніку.

Більшість впалої деревини планують використати як паливні дрова для населення. Розглядатиметься механізм першочергової видачі дров місцевим жителям та родинам військових.

«Вітровал спровокував ще одну проблему, яку слід вирішити у стислі терміни. Ідеться про збереження єдиного джерела водопостачання села Поляна, водозабір якого розташований дуже близько до повалених дерев.

Найближчим часом проведемо зустріч з керівництвом територіальної громади, щоб розробити алгоритм дій для безаварійної роботи водогону», – прокоментував перший заступник голови ОВА.

Остання зміна сторінки: 22-09-2023 11:26