Олег Коцюба провів селекторну нараду з чеськими дипломатами

Створення Спільної робочої групи в рамках Українсько-чеської Міжурядової змішаної комісії, зміцнення торгово-економічної співпраці між Чеською Республікою та Закарпатською областю й співробітництва у боротьбі з епідемією COVID-19 – такі питання обговорила обласна влада Закарпаття з представниками департаменту зовнішньоекономічної політики Мінпромторгівлі Чехії.

В.о голови Закарпатської ОДА Олег Коцюба та начальник управління зовнішньоекономічних зв’язків, інвестицій та транскордонного співробітництва Роман Хайнас провели селекторну нараду з чеськими дипломатами.

Під час онлайн-зустрічі сторони обговорили створення Спільної робочої групи, яка буде займатися налагодженням тісної співпраці країн у низці сфер життя.

Олег Коцюба анонсував проведення 9-го засідання Українсько-чеської змішаної комісії з питань економічного, промислового та науково-технічного співробітництва.

Відомо, що сьогодні в регіоні працюють 55 українсько-чеських підприємств, обсяг інвестицій яких у підприємства області становить 2,1 млн дол. Загалом чеські інвестиції спрямовані на розвиток промисловості Закарпаття, а саме: на оптову та роздрібну торгівлю, на переробну промисловість, на операції з рухомим майном, на сільське та лісове господарство. Серед найбільших українсько-чеських підприємств на Закарпатті готель «Ужгород», ТОВ «Шаянські мінеральні води», ТОВ «Імперіал». ТОВ «Карла Україна», ТОВ «Амес Україна» та ін.

Імпорт чеської продукції в Закарпатську область становить 7% від загального обсягу. Нагадаємо, що у травні 2020 відбулася зустріч представників облдержадміністрації з Генеральним консулом Чеської Республіки у Львові Павелом Пешеком. Тоді сторони обговорили питання налагодження міжрегіональної співпраці, зокрема у сфері соціального захисту населення. Під час зустрічі представники краю Височина передали екуменічну допомогу (захисні щитки для обличчя) для 27 медичних закладів області.

Олег Коцюба наголосив: «Тісна співпраця України та Чехії сприятиме розвитку та вдосконаленню багатьох сфер життя громадян наших країн. Задля якісного співробітництва нам потрібно обмінюватися досвідом».

Присутні також обговорили запровадження автомобільного кластеру в Закарпатській області на базі заводу «Єврокар» у с. Соломоново, порушили проблему децентралізації влади, питання розвитку туризму та ІТ-технологій (зокрема йшлося про додаток «Smart city») в регіоні.

Спілкувалися й про будівництво сміттєпереробних та сміттєсортувальних заводів на території України. Представники регіональної влади домовилися про екскурсію на один із таких заводів у Чехії.

У листопаді–грудні або вже після закінчення епідемії закарпатська делегація планує робочу поїздку до Чехії, де сторони зможуть більш детально обговорити ці актуальні питання.

Остання зміна сторінки: 16-10-2020 10:04