На Закарпатті обговорили розвиток системи надання послуг у сфері ментального здоров’я

Відновимо людину – відновимо все!

Під таким гаслом Закарпаття разом з усією країною відзначає Всесвітній день психічного здоров’я. Вдруге – в умовах повномасштабної війни, однак вдруге – з великою турботою про психоемоційний стан кожного.

Тематичний захід «День ментального здоров’я – плекаємо стійкість» провели в атріумі обласної військової адміністрації. Учасників заходу – представників територіальних громад, громадських і благодійних організацій, надавачів психосоціальних послуг – привітав заступник голови ОВА Петро Добромільський.

Він подякував кожному з них за згуртованість і підтримку, завдяки яким краяни, вимушені переселенці, захисники та їхні близькі сьогодні звертають все більше уваги на своє ментальне здоров’я, дбають про нього, щоб залишатися сильними та стійкими попри всі виклики.

«У період війни ми відчуваємо постійну напруженість, тривогу і стрес, тому зараз дуже важливо для кожного з нас навчитися керувати цими процесами й опановувати себе. Тільки так ми зможемо допомогти собі та іншій людині, тільки так зможемо відновитися самі, щоб відновити свою країну», – наголосив Петро Добромільський.

Щоб краще розуміти виклики та прогалини, які потрібно закрити, в регіоні проводять спеціальне картування й опитування серед отримувачів і надавачів психосоціальних послуг. Під час заходу їх первинні результати презентувала регіональна координаторка Всеукраїнської програми підтримки ментального здоров’я «Ти як?» у Закарпатській області Таїсія Симочко.

Детальніше про попередні напрацювання та пріоритетні плани в напрямку підтримки ментального здоров’я на рівні регіону в межах панельної дискусії говорили керівники профільних підрозділів Закарпатської ОВА й Обласного центру надання соціальних послуг.

Одними з ключових завдань відповідно до реалізації загальнонаціональної програми підтримки ментального здоров’я «Ти як?», яку ініціювала перша леді Олена Зеленська, сьогодні залишається розбудова системи надання послуг у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки на рівні регіону та громад, активна популяризація технік самодопомоги для населення, проведення навчань, тренінгів для фахівців і підготовка нових спеціалістів.

Також під час заходу безпосередні надавачі послуг з підтримки ментального здоров'я в регіоні поділилися власним досвідом роботи з тими, хто зараз потребує допомоги, зокрема й спеціалізованої, та обговорили інші актуальні питання.

 

Остання зміна сторінки: 12-10-2023 09:33