На Закарпатті на виплату пенсій протягом дев’яти місяців цього року спрямували 9,9 млрд грн

Це майже на 1,9 млрд грн більше, ніж за аналогічний період минулого року, зазначила на брифінгу начальниця Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасія Пентек.

Загалом на обліку обласного ГУ ПФУ перебувають понад 254 тис. пенсіонерів: 243,5 тис. – цивільні пенсіонери та 11,2 тис. – пенсіонери силових структур.

«Щороку кількість людей, які мають право на призначення пенсії за страховим стажем, знижується. За дев’ять місяців у нас майже на 1,9 тис. осіб зменшилася кількість таких пенсіонерів. Це пов’язано з тим, що вони не мають страхового стажу. Станом на 1 жовтня в області пенсію за віком отримують 182,2 тис. осіб», – прокоментувала Анастасія Пентек.

Також начальниця ГУ Пенсійного фонду України в Закарпатській області додала, що цьогоріч на 2,2 тис. зросла кількість осіб, які отримують пенсію за інвалідності. Цей вид пенсії на 1 жовтня одержувало 40,6 тис. осіб.

Середній розмір пенсії з початку року зріс на 542,32 грн і станом на 1 жовтня цього року становить 4 230,56 грн. На це, зокрема, вплинули щорічний перерахунок пенсії пенсіонерам, які працюють та які набули не менше 24 місяці страхового стажу (проведено з 1 квітня) і дві індексації пенсій, котрі відбулися в березні й липні.

Анастасія Пентек на брифінгу також розповіла про ситуацію з призначенням та перерахунком субсидій і пільг, забезпечення наповнення бюджету й цифровізацію пенсійних послуг. Детальніше про це у відеозаписі.

Остання зміна сторінки: 03-11-2023 13:23