Мирослав Білецький провів нараду з лісівниками

Перший заступник голови ОВА Мирослав Білецький провів нараду з лісівниками щодо кількох нагальних питань.

На найближчу сесію Закарпатської обласної ради виносять погодження Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок. Ідеться про голосування за такий документ для Великобичківської, Берегівської, Довжанської, Міжгірської філій ДП «Ліси України» та Ужгородського військового лісництва.

«Закарпатська ОВА відповідно до процедури розглянула та погодила матеріали Порядку», – зазначив Мирослав Білецький.

За його словами, наприкінці серпня Закарпаття накрили негода та буревій, що спричинили в лісах по всій області сильний вітровал. Лісівники досі проводять обстеження у найвіддаленіших ділянках, однак вже зараз є інформація про пошкодження дерев на більш ніж 513 га. Найбільше постраждав лісовий фонд філій Свалявського, Мукачівського, Рахівського лісових господарств.

Найближчим часом відбудеться засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС, щоб прийняти потрібні рішення для якомога швидшої ліквідації наслідків негоди.

«Площі пошкодженого лісу величезні, це несе в собі немало загроз для всієї екосистеми – від розповсюдження хвороб до сильної пожежонебезпеки після висихання повалених дерев.

Розчистка лісового масиву після вітровалу до того ж дозволить забезпечити населення дровами, запити на закупівлю яких надходять до лісництв регулярно», – зауважив перший заступник керівника краю.

Під час наради присутні також окреслили план спільних дій Закарпатської ОВА та Карпатського лісового офісу щодо перспективи осіннього висаджування дерев у межах національної ініціативи «Зелена країна».

Остання зміна сторінки: 18-09-2023 15:31