Ключові аспекти реалізації ветеранської політики обговорили на зустрічі з представниками ТГ Ужгородщини

В Україні триває процес впровадження системи переходу ветеранів від військової служби до цивільного життя. Йдеться про втілення нового етапу ветеранської політики, що передбачає застосування комплексного та людиноцентричного підходу.

Як ефективно запроваджувати зміни на місцях і надавати необхідну підтримку демобілізованим захисникам та їхнім родинам на рівні громад, сьогодні обговорювали в обласному центрі Закарпаття. Робоча зустріч з представниками ТГ Ужгородщини стала першою із серії запланованих по всіх районах краю.

У заході взяли участь заступник голови обласної військової адміністрації Петро Добромільський, керівництво Ужгородської РВА, департаменту соціального захисту населення обласної військової адміністрації, Обласного центру соціальних служб, військовослужбовці та інші.

«Ветерани вже сьогодні потребують нашої підтримки, щоб повернутися до цивільного життя у своїх громадах. Тож зараз на часі повне, якісне й своєчасне забезпечення усіх потреб військових та членів їхніх родин. Для цього ми посилюємо рівень взаємодії з місцевими органами влади, до яких найперше звертаються демобілізовані захисники для вирішення проблемних питань», – відзначив Петро Добромільський.

За його словами, головною метою насамперед є формування на базі наявних 36 центрів надання соціальних послуг, 6 центрів соціальних служб та Обласного центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю мультидисциплінарних команд фахівців, які будуть займатися комплексною підтримкою ветеранів у громадах.

Критично важливою для захисників та їхніх сімей є наявність доступу до якісних психосоціальних послуг і за потреби до кваліфікованої психологічної підтримки в подоланні наслідків травматичних подій, підкреслила регіональна координаторка Всеукраїнської програми підтримки ментального здоров’я «Ти як?» у Закарпатській області Таїсія Симочко. Також вона зазначила, що таку допомогу можуть надавати лише спеціалісти, котрі пройшли навчання, тож зараз одним із пріоритетних завдань є збільшення їх кількості.

Під час наради спільно з представниками громад Ужгородського району обговорили труднощі адаптації військових, які повернулися додому, головні аспекти взаємодії органів державної влади й місцевого самоврядування в реалізації ветеранської політики в Закарпатській області, зокрема й шляхом створення профільного структурного підрозділу ОВА, та інше.

Остання зміна сторінки: 05-10-2023 15:43