Ігор Бондаренко та Геннадій Гутман урочисто відкрили перший Музей виноградарства і виноробства Закарпаття

У суботу, 12 жовтня, у м.Берегове відбулося урочисте відкриття Музею винороба Чизай. Символічну стрічку перерізали голова Закарпатської облдержадміністрації Ігор Бондаренко та засновник виноробної компанії «Шато Чизай» Геннадій Гутман.
Участь у відкритті унікального музею також взяли народний депутат Верховної Ради України Валерій Лунченко, обласний обранець Мирослав Білецький, голова Берегівської райдержадміністрації Іштван Петрушка, міський голова м.Берегово Золтан Бабяк та інші.
Тут знаходяться експонати про місцевий «сонячний напій» та робочий інвентар, який у давнину використовували для виробництва вина. Окраса – старовинні діжки для зберігання напою XVII сторіччя, коли всі винні підвали були у володіннях угорської шляхти.
Як наголошували господарі свята, найстарішому пресу для вина 300 років, але традиції виноробства у нашому краї в рази старші. У Музеї Шато Чизай можна побачити старовинний виноградарський і виноробний реманент, і дізнатися, як саме наші предки виготовляли легендарний напій. Ці знання живі в цих предметах і в уміннях місцевих майстрів.
- Наша справа – не просто виготовляти якісне вино, але й повернути закарпатському вину велику славу. Слід знову вписати область на карту світу як виноробний регіон. Ми любимо те, що робимо, і хочемо цією любов’ю ділитися, - сказав пан Гутман.
- Шато Чизай – це маленька Італія. Те, що створив Геннадій Гутман разом з командою – дуже важливо. Для туристичної галузі Закарпаття – це відкриття. Велика подяка! Запевняю у підтримці, адже робите те, що розвиває наш край! – зазначив Ігор Самійлович.
- Ми «оживили» винороба Чиза і він проведе вас цікавим маршрутом. Дізнаєтеся і про вино в світі, сучасні тенденції, побачите, як створювали вино на Закарпатті в різні часи, й як його роблять зараз. Культура вина – це історія, яку приємно пізнавати, - підкреслив автор проєкту Ігор Радомисельський.
Відтак, на честь свята гості мали змогу спробувати келих вина, ознайомитися з процесом збору і пресування винограду, скуштувати свіжий виноградний сік.
До слова, за історією, винороб Чиз жив в урочищі Чизай поблизу Берегова у XIII столітті, володів виноградниками й виготовляв вино. Саме тут і розташоване Шато Чизай. Відтак, Чиз познайомить гостей з історією виноградарства і виноробства Закарпаття. Розкаже, як зараз роблять вино у світі, захопить цікавими фактами й здивує ексклюзивом. Музей поєднує старовинні експонати й сучасні інтерактивні елементи. Екскурсія цікава дорослим і дітям, також передбачені розваги.

Прес-служба ОДА

Остання зміна сторінки: 14-10-2019 12:40