Голова Закарпатської ОДА Олексій Петров та його перший заступник Олег Коцюба привітали Закарпатський народний хор із 75-ти річчям!

У своїх виступах керівники області зазначили, Заслужений академічний Закарпатський народний хор пройшов тривалий творчий шлях довжиною у 75 років - шлях наполегливої праці у пошуках свого місця в мистецтві, створенні золотого фонду пісень і танців, яскравих концертних програм. Про колектив знають не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Велика заслуга в цьому як засновників хору так і тих, хто продовжував підвищувати професійний рівень колективу, вносив у його творчість свіжі тенденції.

Подякували за роботу художньому керівнику хору Наталії Йосипівні Петій-Потапчук, яка вміє поєднувати історію і сучасність, подавати автентичний матеріал стильно і цікаво, знаходить все нові і нові можливості для того, щоб Закарпатський народний хор і надалі виконував свою місію, залишався самобутнім, успішним і цікавим для широкого кола.

Поєднуючи різні жанри – драматургію, слово, музику, танець, декорації – Закарпатський народний хор відтворює старовинні обряди у мистецькій акції „Коляди у старому селі”, створює музичні фільми „Ой на горі винобрання”, „Верховино, мати моя”.

Щороку в День Незалежності ми зустрічаємо світанок з нашим улюбленим хором. „Молитва за Україну” у їхньому виконанні торкає душу кожного українця і вселяє віру і впевненість у майбутньому.

Приємно, що Закарпатський народний хор дивиться у майбутнє і приділяє увагу музично обдарованим дітям, передає їм свій досвід. З цією метою проводиться арт-проект „Зіркове майбутнє Срібної Землі”, в якому з великим задоволенням беруть участь юні артисти. Тож можна сподіватися, що наша культура має продовження, і самобутнє, автентичне народне мистецтво, яке ми отримали від наших предків, буде збережено і передано наступним поколінням.

Керівники області побажали наснаги у справі популяризації закарпатського народного мистецтва, продовжувати творити свою історію, вписуючи до неї нові сторінки. "Плекайте і надалі самобутню красу своєї рідної землі. Чекаємо від вас нових проєктів, акцій і яскравих виступів! Міцного вам здоров’я, добробуту, творчого натхнення, миру і злагоди!"

Довідка:

Заснований 25 вересня 1945 року у м. Ужгороді як Закарпатський ансамбль пісні і танцю. У 1947 реорганізований у народний хор. У 1959 році, Указом Президії Верховної Ради УРСР, Закарпатському народному хору присвоєно почесне звання «Заслужений колектив УРСР». Колектив очолювали Петро Милославський (1946–1954 рр.), Михайло Кречко (1954–1969 рр.), Микола Попенко (1969–1986 рр.), Орест Щербатий (1986–1992 рр.), Петро Сокач (1992–1997 рр.), Зеновій Корінець(1997–2002 рр.), Михайло Вігула (2002–2006 рр.), а з вересня 2006 року почесну справу продовжує Наталія Петій-Потапчук. З 1959 року балетмейстером працювала Балог Клара Федорівна.

Остання зміна сторінки: 12-10-2020 15:19