Добірка книг про окупацію Криму та про її вплив на півострів

Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим спільно з Українським інститутом книги до Національного тижня читання нонфіку, який триватиме з 2 по 8 вересня, підготували підбірку книг, які висвітлюють події лютого-березня 2014 року, передумови російського вторгнення в Україну та життя півострова в умовах російської окупації.

«Люди «сірої зони»: Свідки російської анексії Криму 2014 року», Анна Андрієвська, Олена Халімон. Це перша книга, що висвітлює історії жертв російської окупації та історії людей, які виступили проти російської армії. Понад півсотні свідчень спростовують російські міфи про те, що окупація півострова була «без жодної краплі крові» і жителі Криму «добровільно» вибрали росію. Книга розповідає, чим окупація обернулася для мешканців Криму, які методи застосовують російські спецслужби та силовики щодо мирних громадян на півострові.

«КримНаш. Історія російського міфу», Сергій Громенко. Книга розповідає про небачений розквіт політичної мітології, який зумовлений окупацією Криму. 2014 року з безлічі окремих міфів і сфальсифікованих фактів на світ з’явився так званий міт про «КримНаш», що мав на меті виправдати в очах світу агресивну політику Російської Федерації та легітимізувати окупацію півострова. Крім того, у книзі дають відповіді на найпоширеніші російські міти, як-от «Крим — споконвічно російська земля», «кримські татари — геть усі зрадники», «півострів став частиною України незаконно» тощо.

«Книга свідчень. Анатомія російської анексії Криму», Анна Андрієвська, Олена Халімон. Книга розповідає про перебіг російського вторгнення у Крим та його окупацію навесні 2014 року, як змінився побут жителів Криму під російською окупацією, правозахисну діяльність проукраїнських активістів, які залишилися на батьківщині всупереч репресіям окупаційної адміністрації та російських силовиків. У книзі зібрані спогади та свідчення вимушених переселенців (зокрема, хто зазнав переслідувань від російських силовиків та ФСБ) з Криму та тих, хто залишився в окупації.

«Анексія Криму — міжнародний злочин: Монографія», Олександр Задорожній. Це важливе наукове видання для всіх, хто цікавиться актуальними питаннями міжнародного права. Комплексне міжнародно-правове дослідження відносин, пов’язаних з міждержавною взаємодією рф та України з «кримського питання» після відновлення їхнього державного суверенітету (1991–2014 рр.) і впродовж російської агресії у Криму та окупації півострова. Як зазначив автор, Україна має всі юридичні підстави для повернення Криму. До цього слід готуватися, монографія допоможе з цією підготовкою.

«Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму», Наталя Гуменюк. Це збірка репортажів з тимчасово окупованого Криму, куди журналістка Наталя Гуменюк їздила впродовж 2014–2019 рр. У книжці — справжні історії трагедії людей, життя яких кардинально змінилося після 2014 року. Підприємці та пенсіонери, кримські татари, студенти й громадські активісти, правозахисники та військові, люди з різними політичними та ідеологічними поглядами відверто розповідають свої історії: одні діляться тихим, глухим болем, інші — просто втомилися мовчати й боятися. Ця книга – багатоголосся окупованого Криму, де окремі розповіді творять єдину спільну історію, яка ще не завершилася.

«Крим за завісою Путівник зоною окупації», Ольга Волянюк, Христина Добровольська, Максим Майоров. Книга розповідає про ситуацію на півострові до і після його окупації росією. Як зазначають автори, видання містить «ексклюзивні факти про окупацію і мілітаризацію Криму». Дослідження насичене фактами та ілюстраціями лаконічного викладу ключових історичних, політичних та соціальних проблем Криму. У книзі викладені факти перебігу окупації Криму в лютому-березні 2014 року та окреслені основні проблеми сучасного становища окупованої території.

Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим

Остання зміна сторінки: 05-09-2024 10:51