ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ РАЙОНУ!

Управління соціального захисту населення Рахівської райдержадміністрація повідомляє, що з 1 липня 2020 року допомога на дітей одиноким матерям в Україні призначається за новими умовами. Визначені додаткові критерії для призначення допомоги та істотно звузилося коло осіб, які мають право на таку допомогу.

Допомога одиноким матерям не призначається:

1. Якщо у складі сім’ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та:

• не працювали;
  • не проходили військової служби;
  • не проводили підприємницької чи професійної незалежної діяльності;
  • не здобували освіти за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти;
  • не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше, ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи.

Допомога на дітей одиноким матерям у зазначеному випадку призначається,

якщо особи протягом періоду, за який враховуються доходи:

• сплатили або за них сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне страхування в розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців;
  • доглядали за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного в медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж досягнення ними шестирічного віку;
  • за дітьми, хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи; тяжкі вроджені вади розвитку; рідкісні орфанні захворювання; онкологічні, онкогематологічні захворювання; дитячий церебральний параліч; тяжкі психічні розлади; цукровий діабет I типу (інсулінозалежний); гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня; за дітьми, які отримали тяжку травму, потребують паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність,
  • за особою з інвалідністю I групи;
  • за особою з інвалідністю II групи внаслідок психічного розладу;
  • за дитиною з інвалідністю віком до 18 років;
  • за особами, які досягли 80-річного віку; надавали соціальні послуги з догляду відповідно до законодавства.

2. Допомога не призначається, якщо:

Члени сім’ї отримувача протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням допомоги одиноким матерям купили:

• земельну ділянку;
  • квартиру(будинок);
  • транспортний засіб(механізм);
  • будівельні матеріали;
  • інші товари довгострокового вжитку;
  • оплатили (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних згідно із соціальною нормою житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування)

на суму, яка на дату купівлі, оплати перевищує 50 тисяч гривень.

3. У власності сім’ї є:

• друга квартира (будинок), крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території в Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, або житла, непридатного для проживання, що підтверджено актом обстеження технічного стану житлового приміщення.

4. У власності сім’ї є більше ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда та причепа).

Наявність (відсутність) у власності членів сім’ї транспортних засобів зазначається у декларації.

Жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебувала і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям, не має. При реєстрації цією жінкою шлюбу з особою, від якої вона має дітей, допомога на дітей, народжених від цієї особи, не призначається.

За більш детальною інформацією з питань призначення і виплати держаної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги одиноким матерям, просимо звертатися за тел. (03132) 2-31-88, (03132) 2-56-09, 2-13-39, 2-51-65 та електронну адресу: rakhiv_sobez@ukr.net.

Остання зміна сторінки: 27-08-2020 10:47