Для працівників ОВА провели тренінг з психічного здоров’я

Емоційне вигорання, переживання, тривога та стрес на роботі чи вдома – доволі поширені явища в сучасному суспільстві. Особливо зараз це стосується тих, чия професійна діяльність повʼязана із взаємодією з великою кількістю людей.

Як розпізнати перші ознаки емоційної нестабільності, тривожних станів та як правильно потурбуватися про самовідновлення й допомогти іншим, сьогодні розповіли працівникам обласної військової адміністрації у «Школі відновлення».

До першого з чотирьох запланованих тренінгів з психічного здоров’я долучилися 15 фахівців різних структурних підрозділів адміністрації. Учасників заходу привітав заступник голови ОВА Петро Добромільський:

«Часто ми турбуємося про фізичний стан, але нехтуємо своїм ментальним здоров’ям. Такі тренінги дають можливість вивільнити приховані тригери та відчути розуміння й підтримку. Це надзвичайно важливо для тих, хто постійно працює з людьми та має велике соціальне навантаження. Ми здаємося сильними, однак всередині часто тримаємо власні непропрацьовані переживання. Сьогоднішній тренінг – це не просто про знання технік допомоги і самодопомоги, а насамперед про вміння правильно підтримати й розрадити себе та інших».

«Школа відновлення» передбачає навчання за такими тематичними блоками: запобігання емоційному вигоранню, перша психологічна допомога, навички самодопомоги та ефективна комунікація.

Під час тренінгів учасники будуть вчитися турбуватися про себе, розвиватимуть навички та впевненість у собі, щоб керувати власним відновленням, а також матимуть змогу опанувати техніки підтримки інших. На цьому наголосила директорка Закарпатського обласного центру соціальних служб Наталія Лакатош.

Заняття проводить кваліфікована тренерка – психотерапевтка, інструкторка та супервізорка Світлана Муравська з Харкова. За її словами, формат роботи «Школи» відрізняється від звичних лекційних варіантів і базується на практичному досвіді колег з Великої Британії та Голландії.

«Досвід кожного з нас унікальний, і він може допомогти іншим. Для цього важливо ним поділитися. Такою і є мета нашого тренінгу», – відзначила Світлана Муравська.

Захід організували в межах реалізації Всеукраїнської програми підтримки ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативи Закарпатський обласний центр соціальних служб та сприяння Ліги психічного здоров’я (Словацька Республіка).

Остання зміна сторінки: 11-12-2023 09:56