79-ті роковини Бабиного Яру

29 вересня в Україні вшановують пам'ять жертв масових убивств у Бабиному Яру.

29-30 вересня 1941 року нацистські окупанти розстріляли в урочищі Бабин Яр у Києві понад 33 тисячі київських євреїв. До звільнення української столиці від нацистів (у 1943 році) тут загинули десятки тисяч українців, євреїв, ромів та представників інших національностей, військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору. Жахіття торкнулось і закарпатців. Серед загиблих у Бабиному Ярі – поет Іван Ірлявський, журналіст, діяч Карпатської України Іван Рогач та його сестра Ганна. Це місце стало братською могилою і символом Голокосту в Україні.

Сьогодні, в Ужгороді на площі Євгена Фенцика біля пам’ятного знаку жертвам Голокосту керівники області і міста, громадськість вшанували загиблих.

Поминальну молитву за невинними жертвами масових розстрілів у Бабиному Яру виголосив головний рабин Ужгорода та Закарпаття Вільгельм Менахем-Мендель.

Голова Закарпатської ОДА Олексій Петров, голова Закарпатської облради Михайло Рівіс, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, інші посадовці, представники єврейської громади поклали квіти до пам’ятного знаку та запалили лампадки.

Звертаючись до головного рабина Ужгорода та Закарпаття, голова ОДА Олексій Петров висловив співчуття єврейському народу, представники якого стали невинними жертвами цієї страшної трагедії.

Олексій Петров:
«Шануймо пам'ять про загиблих, завжди пам’ятаймо про ці факти, нагадуймо усьому світу, що вони були і, не дай Боже, можуть повторитися. Бажаймо всім миру, тому що життя є найвища цінність, дарована нам Богом».
 

Остання зміна сторінки: 29-09-2020 16:48