Що таке загони територіальної оборони Рахівщини і чому варто стати резервістом?

Що таке загони територіальної оборони Рахівщини і чому варто стати резервістом?Одним з елементів професійної та боєздатної армії є її навчений та укомплектований резерв. Своєрідним територіальним резервом в Україні та Рахівському районі зокрема є загони територіальної оборони. Це військові формування, які повноцінно розгортатимуть свою діяльність лише у випадку повномасштабної відкритої агресії або іншої критичної ситуації в районі.

Детальніше про формування підрозділів тероборони розповів тимчасово виконуючий обов’язки військового комісара Рахівського районного військового комісаріату майор Сергій Тимощук.

- Основна задача загонів, які створюються, - охорона об’єктів державної власності, забезпечення правопорядку, організація блокпостів, прикриття державного кордону спільно з Держприкордонслужбою тощо. До того ж, виконання своїх обов’язків здійснюватимуть тільки на території Рахівщини.

Підрозділи тероборони створюються для протидії можливому вторгненню противника в район (боротьби з диверсантами та терористичними угрупованнями), а у разі масштабних бойових дій охоронятимуть тили нашого війська. У разі небезпеки для району кожен такий загін має стати основою для збройного спротиву. Для загонів оборони керівним документом є Постанова Кабінету Міністрів України «Про структуру військового резерву людських ресурсів». Діяльність їх регламентують також Закон України «Про оборону України» та Указ Президента України «Про затвердження Положення про територіальну оборону України» (від 2 вересня 2013 року № 471/2013).

- Особовий склад загонів оборони включається до складу Збройних Сил України та має правовий статус військовослужбовців. На них поширюються всі права, пільги, соціальні гарантії та фінансові виплати, встановлених чинним законодавством, - зазначає військком. - Розміщення і харчування особового складу організовує військовий комісаріат за допомогою керівників місцевих органів державної влади та самоврядування. Загони комплектуються добровольцями, резервістами, які укладають контракт на проходження служби в резерві на відповідних посадах в загонах оборони та військовозобов’язаними, які приписані до цих посад. При цьому військовозобов’язані, які уклали контракт на службу в резерві, звільняються від призову на строкову військову службу та призову по мобілізації. Варто зазначити і те, що до загонів оборони в основному потраплять ті жителі району віком від 18 до 60 років, котрі мають підстави на відстрочку від призову до Збройних Сил України.

На випадок військової загрози кожен військовозобов’язаний має знати своє місце у відповідному підрозділі та завдання, які виконуватиме. Тому резервісти щороку залучаються на навчальні збори своїх підрозділів. Загальна тривалість підготовки резервістів до 30 діб на рік. При цьому за призваними на збори військовозобов’язаними на весь період зборів зберігаються місце роботи, займана посада та середня заробітна плата. Резервістам, які виконали програму підготовки та не вчиняли правопорушень, виплачується і одноразове грошове заохочення.

- Влітку навчання з територіальної оборони ми провели на базі загону оборони Хустського району, - зазначає Сергій Тимощук. – Залучили і звичайних жителів, і голів деяких населених пунктів, а також досвідчених інструкторів та учасників АТО. Протягом тижня 27 рахів’ян проходили інструктаж та тренування, медичну підготовку, вчились користуватися зброєю і здобували навики поводження на місцевості. У підсумку новоспечені бійці відпрацювали вміння діяти на блокпостах та протистояти захопленню залізничного мосту кількома групами терористів.

IMG_2981-31-1111

Щоб детальніше дізнатися про діяльність загонів оборони та записатись до них, просимо звертатись до Рахівського районного військового комісаріату за адресою: м. Рахів, вул. Миру, 88, тел. 2-12-52 чи електронною адресою: rvk-rakhiv@ukr.net.

Остання зміна сторінки: 17-12-2015 14:25