Рахівщина вдячна всім учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

101036_image_large26 квітня 1986 року о 1:23 за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства - вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС.

Лише наступного дня, після того як у Швеції за рівнем радіації визначили, що в Україні мала місце аварія, уряд СРСР повідомив про Чорнобильську трагедію.

Від вибуху і при гасінні пожежі, що тривала близько 10 днів, загинув 31 чоловік і більше 200 було госпіталізовано. За неофіційною статистикою в Україні померло не менше 15 тисяч людей, які були уражені в результаті аварії на Чорнобильській АЕС.

Масштаби цієї події набули характеру велетенської екологічної катастрофи, що зачепила життя десятків мільйонів людей в Україні та в сусідніх державах. Радіацією забруднені понад 54 тис. кв. км території, постраждало понад 3,4 млн. людей, з яких 1,5 млн. – діти. Збитки катастрофи не піддаються обліку.

Згідно з Указом Президента України, день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відзначається щорічно 14 грудня у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

Під особливий державний соціальний захист взяті найбільш уразливі версти населення. На обліку в управлінні соціального захисту населення РДА перебуває 14 осіб першої категорії, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, 67 осіб другої категорії, 63 – третьої, п’ятеро – четвертої, 3 дружини померлих учасників ЧАЕС та 40 дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

Протягом січня – листопада чорнобильцям виплачено компенсацію на загальну суму 175,9 тис. грн., в тому числі: на щомісячну грошову допомогу у зв’язку з обмеженням продуктів харчування та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян – 160,9 тис. грн., щорічну допомогу на оздоровлення – 9,2 тис. грн., додаткову відпустку – 5,8 тис. грн.

У квітні виплачено компенсацію на тверде паливо 62 учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС на суму 43,04 тис. грн. Санаторно-курортним лікуванням забезпечено двох учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС віднесених до І категорії.

Спасибі Вам за мужність і героїзм, за високу громадську відповідальність, за самопожертву своїм здоров’ям заради нас. Нехай ніколи Ви не будете забуті. Нехай будуть вдячні та уважні люди до Вас щодня, щохвилини, завжди.

Остання зміна сторінки: 15-12-2015 21:50