Закарпатські громади готуються до виборів

b6dfd05ccНовий рік у двох громадах Закарпаття розпочнеться із виборів. Рішення про вибори сільських старост прийняті на сесіях Тячівської міської та Вільховецької сільської об’єднаних громад. Документи із проханням організувати вибори 21 лютого 2016-го року вже спрямовані у відповідну ТВК.
Друге пленарне засідання першої сесії Вільховецької сільської об’єднаної громади відбулося 11 грудня о 15 годині. Зібрання ухвалило статут громади, затвердило створення ліквідаційних комісій для структур, які перестали функціонувати із новим об’єднанням і виборами нового органу місцевого самоврядування, та призначило вибори старост населених пунктів, які входять нового утворення (Вільхівські Лази та Добрянське).
У роботі сесії взяли участь директор Офісу реформ у Закарпатські області Іван Дем’янчук та експерт Офісу з технічних питань Світлана Білич. Іван Дем’янчук привітав присутніх із початком активної роботи та Днем місцевого самоврядування, який відзначали в Україні цього тижня. Він висловив сподівання, що вже незабаром, із запровадженням децентралізації, країна матиме всі підстави для того, аби достойно відзначати це світо. Окрім того Іван Васильович наголосив на важливості розробки Стратегії розвитку для цієї громади. «Поряд із важливими організаційними питаннями розробка Стратегії має стати визначенням пріоритетних завдань на тривалий період. Звичайно, підготовка такого документу за законодавством не є обов’язковою, але досвід показує, що планування розвитку допомагає не розгубитися, не зійти на манівці, а чітко працювати, орієнтуючи тактичні завдання і операційні програми задля руху до стратегічної мети», - зауважив Іван Дем’янчук.
Світлана Білич як консультант із технічних питань, у свою чергу, звернула увагу на необхідність чіткої співпраці із Офісом реформ, адже саме вона супроводжує нові громади із вирішення юридичних питань: «Держава чітко і оперативно реагує на виклики, пов’язані із системним реформуванням. Чи не щодня ми маємо новації, які безпосередньо стосуються питань децентралізації: у правовому, економічному полі тощо. Тому, зі свого боку, ми намагаємося зробити інформування якомога більше оперативним. Адже завдання Офісів – максимальна методологічна допомога у становленні спроможних і відповідальних органів самоврядування!». І сааме така допомога вже реалізується у підготовці до участі об’єднаних громад Закарпаття у конкурсному відборі для створення Центрів надання адміністративних, що реалізується у рамках проекту «Реформа управління на сході України», який виконується компанією GIZ за дорученням уряду Німеччини, спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Офіс реформ у Закарпатській області

 

 

Остання зміна сторінки: 16-12-2015 21:16