Розширення сфери застосування РРО сприятиме захисту прав споживачів у разі отримання недоброякісних послуг

IMG_005З метою запобігання можливих порушень з боку суб'єктів господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки за товари і послуги, 8 грудня працівниками податкової інспекції проведено семінар, на якому платникам роз’яснили порядок реєстрації та застосування РРО, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій.

Законом України від 28.12.2014 року № 71-VIII ,,Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” та Законом України від 01.07.2015 № 569-ІІІ ,,Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування РРО”, внесено зміни до Податкового кодексу України і, зокрема, Закону України від 06.07.1995 року №265/95-ВР ,,Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Законодавчими актами передбачено обов'язкове застосування РРО та РК при наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.

Розширення сфери застосування РРО підприємствами, які надають послуги (перукарні, салони краси, спортивні клуби, хімчистки, сервісні центри з ремонту побутової техніки, кредитні спілки, ломбарди, страхові компанії тощо),  сприятиме захисту прав споживачів у разі отримання недоброякісних послуг і створить можливість звернення до судових органів для захисту прав, унеможливить обіг контрафактних і контрабандних товарів та забезпечить належний контроль обігу готівки.

Внесені зміни також торкнулися ЕККА, а 1 січня 2016 року закінчується термін використання електронних контрольно-касових апаратів, введених в експлуатацію до 1 січня 2015 року, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді та подають до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв'язку тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам'яті, і при цьому не подають електронних копій розрахункових документів.

За матеріалами ДПІ у Рахівському районі

Остання зміна сторінки: 09-12-2015 14:47