В Ужгороді говорили про рівність і забезпечення участі національних громад у суспільному житті

0d732b29-1233-43 грудня п.р. в м. Ужгород за ініціативи Європейського центру з питань меншин (ЄЦПМ) та сприяння відділу національностей та релігій облдержадміністрації відбувся регіональний семінар на тему: „Консультативні та дорадчі структури – моделі та їх ефективність”.
Участь у заході взяли представники місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, громадських організацій угорської, румунської, російської, словацької, ромської, польської, чеської, єврейської, вірменської та русинської спільнот області, національно-культурних товариств міст Києва, Запоріжжя та Дніпропетровська, науковці Ужгородського національного університету, Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ та журналісти.
У якості основного доповідача виступив др. Балаж Добош з Інституту досліджень меншин Угорської академії наук, який поділився європейським досвідом комунікації між офіційною владою та національними меншинами. Разом з тим, основний доповідач др. Балаж Добош та академічний координатор Програми Східного партнерства Європейського центру з питань меншин др. Олександр Осіпов надали консультації щодо можливостей реалізації та втілення найкращих світових практик у сфері міжетнічних відносин.
Учасники заходу розглянули питання найбільш результативних способів застосування законодавства про рівність і забезпечення участі національних громад у суспільному житті, поділилися досвідом роботи щодо залучення та участі представників громадських об’єднань національних спільнот у вирішенні питань соціально-економічного характеру, а також обговорили актуальні питання розвитку міжнаціональних процесів та зміцнення толерантних взаємовідносин в умовах багатонаціонального регіону.
Доповідачі відмічали важливість підтримки постійного діалогу влади з суб’єктами етнічних процесів та взаємного діалогу їх між собою з метою зміцнення стабільності, забезпечення умов для вільного розвитку культур і мов представників національних спільнот.

Відділ національностей та релігій Закарпатської ОДА

Остання зміна сторінки: 07-12-2015 10:35