Рахів’яни можуть проходити службу в резерві за контрактом

voenkomatВ особливий період одним із пріоритетних напрямів розвитку служби в резерві стало комплектування резервістами організаційного ядра рот охорони та загонів оборони військових комісаріатів (за даними Міноборони укладено більше 2 000 контрактів на проходження служби у військовому резерві) з метою створення нової системи територіальної оборони держави, переважно за рахунок добровольців.

Тому одним із важливих завдань сьогодення, визначених Президентом України для Збройних Сил України, є створення військового оперативного резерву першої черги. У березні 2015 року прийнятий Закон, який встановлює обов’язкове зарахування в оперативний резерв військовослужбовців, які звільняються, як зі строкової служби, так і тих, хто був призваний по мобілізації. Резервісти призначаються на свої або ж вищі посади в тих частинах, підрозділах, де вони проходили службу.

Ті ж військовослужбовці, які не отримали в ході служби необхідного рівня підготовки, зараховуються в територіальний резерв. Резервісти територіального резерву можуть використовуватися для комплектування бойових військових частин за рішенням військового комісара.

Громадяни України мають такі вікові обмеження щодо набуття статусу кандидата в резервісти та проходження служби в резерві:

• рядовий склад - до 60 років;
  • сержантський, старшинський склад -до 60 років;
  • особи молодшого офіцерського складу - до 60 років;
  • особи старшого офіцерського складу у військових званнях майор (капітан 3 рангу), підполковник (капітан 2 рангу) - до 60 років;
  • полковник (капітан 1 рангу) - до 60 років.

Резервіст проходить службу у військовому резерві на підставі контракту, який укладає з державою в особі командира військової частини. Військова форма одягу, предмети особистої екіпіровки резервістів аналогічні передбаченим для військовослужбовців.

[embed]https://youtu.be/qMhK_4GTVds[/embed]

На відміну від військовозобов’язаних резервіст проходить службу в резерві у добровільному порядку на підставі укладеного з ним контракту. Також резервістам щорічно виплачується грошова винагорода у відповідності із військовим званням за результатами виконання програми підготовки. Також резервістам відшкодовують компенсацію за проїзд до місця проходження зборів та у зворотному напрямку і здійснюють виплату добових (відповідно до військових звань).

Роботодавець резервіста отримує компенсацію заробітної плати виплачену резервісту, за час, який відсутній працівник на робочому місці.

Служба в резерві це майже єдина можливість одночасно будувати цивільну та військову кар’єру, адже резервісту гарантується збереження робочого місця на весь період виконання обов’язків служби у військовому резерві.

У разі Вашої зацікавленості службою у військовому резерві ми готові надати необхідну інформацію із вищезгаданого питання. Контактний тел. - 2-12-52.

Якщо Ви справжній патріот, бажаєте завжди бути готовим до захисту Батьківщини і шукаєте адреналіну, екстриму та нових вражень, варто зважити: можливо служба у резерві українського війська саме для Вас?

Рахівський районний військовий комісаріат

Остання зміна сторінки: 04-12-2015 10:44