Офіс реформ надав рекомендації розробникам проектів транскордонного співробітництва на Закарпатті

3003203.2Рекомендації надано під час виступу експерта Офісу реформ Олега Лукші на тренінгу «Стратегічне планування і проектний менеджмент», організованого в рамках проекту «Сталий розвиток прикордонних регіонів через ефективну діяльність Карпатського Єврорегіону» - HUSKROUA/1101/066. Їх сутність полягає в тому, що становлення і набуття спроможності нових об’єднаних громад – це системно-оптимізаційна задача, яка в сутності є також і задачею стратегічного планування нової, розширеної території об’єднаної громади. Отже, і системна оптимізація, і стратегічне планування на розширеній території з необхідністю потребують координованих цілей (бачення майбутнього, набору стратегічних цілей) і функціональних просторів та їх факторів (Операційних цілей, індикаторів і показників змін) по досягненню координованих цілей та/або бажаного бачення майбутнього території об’єднаної громади. Тренер і експерт Олег Лукша навів конкретні дані щодо того, які саме нові можливості і синергетичні ефекти надає реформа та процеси об’єднання у розробці стратегій нових громад. Зокрема, мова йде про якісну і кількісну зміну ресурсної основи стратегічного планування, включаючи й природні, земельні, людські та інфраструктурні ресурси, а також – нові управлінські можливості органічного поєднання стратегічного і просторового планування завдяки реформам. Все це зумовлює і розширення можливостей щодо розробки проектів розвитку громад, хоча і потребує значно більш кваліфікованого проектного менеджменту.
Очікується, що невдовзі першу стратегію розвитку матиме Тячівська міська об’єднана громада, в якій буде враховано нові можливості стратегічного планування в умовах реформних змін.

Офіс реформ у Закарпатській області

Остання зміна сторінки: 02-12-2015 11:59