Децентралізаційний день у Парламенті

4448931-9059Саме під такою назвою увійде в історію 26 листопада 2015 року. Цілу низку змін до законодавства прийняли народні депутати в частині підтримки об»єднаних громад як базової складової системи місцевого самоврядування в країні. Світлана Білич, експерт з технічних питань Офісу реформ Закарпаття детально вивчає нововведення і вже готова прокоментувати новації.
- Закон «Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців" можна визначити ключовим на цьому, початковому становлення нових громад. З його введенням колишні ради сіл і селищ не повинні проходити процес ліквідації, а можуть входити до нового об»єднання шляхом приєднання до громади, яка містить центр нового об»єднання. Що ми виграємо? У першу чергу, час, необхідний для проведення інших юридичних процедур: укладання і затвердження статуту, штатного розпису, бюджету на наступний рік. Отож, вже впевнено можемо прогнозувати, що наступного тижня наші дві об»єднані територіальні громади (Тячівська і Вільховецька) мають усі шанси бути зареєстрованими. І що особливо важливо – цей документ чітко регулює питання правонаступництва прав, майна та обов»язків тих рад, що увійшли до складу нового об»єднання.
- Ще один, вкрай важливий документ – законопроект «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо особливостей формування та виконання бюджетів об’єднаних територіальних громад». У відповідності до нього фінансування дошкільних, загальноосвітніх та закладів культури буде здійснено у майбутньому році за рахунок районних бюджетів. Нові ради формулюють звернення, а районна рада приймає рішення про передачу міжбюджетних трансферів для забезпечення цих установ. Звертаю вашу увагу на те, що сума цих коштів повинна бути не меншою, аніж у 2015 році. Це та, суттєва допомога, яка так необхідна молодим громадам, які лише «спинаються на ноги». Як бачимо, держава, заявивши про готовність до реформ, чесно супроводжує їх на своєму рівні!

Офіс реформ у Закарпатській області

Остання зміна сторінки: 27-11-2015 19:07