Мін’юст перестане виконувати функції з реєстрації нерухомості та бізнесу

01446644032Після прийняття розробленого Міністерством юстиції разом з представниками громадськості пакету законів з децентралізації, Мін’юст перестане виконувати непритаманні йому функції з реєстрації нерухомості та бізнесу. Про це 24 листопада 2015 року в ході круглого столу у Верховній Раді повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

На його переконання, дана реформа буде успішною з двох причин. По-перше, вона буде невідворотною і жоден інший міністр чи уряд не зможе забрати реєстраційні повноваження назад. По-друге, реформа дасть реальне спрощення для кожного українця під час отримання послуг із реєстрації бізнесу чи нерухомості.

Міністр юстиції поінформував присутніх, що повноваження з реєстрації бізнесу та нерухомості буде передано місцевим органам влади, об’єднаним територіальним громадам, місцевим адміністраціям й центрам надання адмінпослуг. Окрім того, право надавати такі сервіси отримають 7000 нотаріусів.

При цьому, головним завданням реформи він назвав демонополізацію послуг, аби українці самі могли обирати, де вони отримуватимуть послугу швидше і якісніше.

«Якщо в тому чи іншому містечку мер міста погано виконує свої обов’язки, жителі цього міста не будуть «заручниками», вони зможуть отримати якісний сервіс у нотаріусів, у акредитованого суб’єкта або за принципом екстериторіальності у межах області або всієї України», - заявив очільник Мін’юсту.

За його словами, запропоновані законопроекти запроваджують принцип екстериторіальності, уніфікують і спрощують процедури реєстрації юридичних осіб і громадських формувань.

Разом з тим, в законах пропонується скоротити строки проведення державної реєстрації прав на нерухоме майно з 14 до 5 днів і дозволити надавати прискорений сервіс за легальну додаткову плату.

«Ми так само скасовуємо радянську процедуру видачі свідоцтв про право власності. Це документ з голограмами, який сотнями тисяч закуповувала держава і які оплачували українські громадяни. Приватні контори на цих голограмах заробляли чималі кошти. Ми скасовуємо ці свідоцтва як клас. Право власності на майно буде підтверджуватися електронним витягом», - заявив Павло Петренко.

Він також висловив переконання, що прийняття цих законів з першого дня чинності забезпечить дуже широкі можливості для надання якісного сервісу кожному простому українцеві.

Районне управління юстиції

Остання зміна сторінки: 26-11-2015 17:50