Реформи потребують оперативної законодавчої підтримки

25c8e857Чергова ініціатива щодо самих принципів зміни основного закону країни. Концепцію законопроекту про підготовку нової Конституції України громадськості краю представив в Ужгороді 24 листопада політик,народний депутат УІ скликання Тарас Стецьків. Основні складові концепції – підготовка нового тексту за рішенням референдуму, укладання і затвердження самого тексту Установчими зборами. Головний принцип – повне усунення політиків від конституційного процесу.
Оскільки захід, організований Міжнародним центром перспективних досліджень, що стосується громадських ініціатив, не можуть обійти осторонь експерти Офісу реформ, то й у цій презентації вони взяли активну участь, відгукнувшись на запрошення організаторів.
«По-перше, необхідність внесення змін до Конституції не викликає жодних сумнівів, по-друге, ми не можемо не вітати громадську активність людей, готових пропонувати позитивні зміни, - мотивує свою участь експерт Офісу Олег Лукша. І додає – Головне, щоб ці зміни відповідали тим очікуванням, яких домагалися учасники Революції Гідності».
«Нас, як представників Офісу реформ, у першу чергу цікавлять ті ініціативи, які стосуються головної, базової, я б сказав, складової реформного процесу – децентралізації, - пояснює директор Офісу реформ Іван Дем’янчук. – Звичайно, запропонована концепція має право на обговорення, дискусії і, можливо, життя. Проте, мушу визнати й те, що мова іде, радше, про стратегію і перспективу. А нас цікавлять швидкі, впевнені і незворотні кроки на шляху реформ. Тому зараз, мабуть, варто все-таки дослухатися до пропозицій Президента, а саме – внесення змін до діючої Конституції. Саме таким чином ми можемо розраховувати на відчутний ефект. Разом з тим, ми цілком підтримуємо ініціативність небайдужих людей, які ідуть шляхом пошуку в такому непростому процесі як Конституційна реформа».

Офіс реформ у Закарпатській області

Остання зміна сторінки: 26-11-2015 15:46