Реформи вистраждані не владою, а громадою!

0222Реформаторський десант у Закарпатті! Депутатська група Верховної Ради, в основному – зі складу позафракційного товариства, розпочала Всеукраїнську інформаційну кампанію з промовистою назвою «Посли реформ». Як сказав на брифінгу народний депутат України Остап Єднак, розпочали із Закарпаття. Адже тут, як відомо, у рамках реформи децентралізації утворено 2 об’єднані територіальні громади. При цьому перспективна кількість нових об’єднань тут все ще не визначена, адже старий склад обласної ради так і не спромігся затвердити Перспективний план.
Загалом, каже народний обранець, завдання і перспективи децентралізації, попри зусилля Офісів реформ, створених у регіонах навесні, усе ще не донесені до загалу у повному об’ємі. Саме у цьому, пан Остап бачить головний виклик реформним настроям тих законодавців та експертів, які налаштовані на суттєві зміни в організації системи влади в країні.
Якою буде реформа? Що вона принесе людям? Які зміни необхідно здійснити у правовому полі, а головно – в основному Законі країни, Конституції? З відповідями на ці питання «Посли реформ» прибули на Закарпаття. У рамках акції вони провели прес-конференцію, взяли участь у круглому столі на телеканалі Тиса-1 та прочитали відкриту лекцію у стінах головного вузу краю – УжНУ.
Активними учасниками усіх заходів стали експерти головного двигуна децентралізацій них процесів – Офісу реформ. Саме вони відзначили важливість такої ініціативи – тісної співпраці законодавців із місцевими експертами, адже народними обранцям необхідно буде ініціювати і приймати ті закони, які зроблять перезавантаження самої системи влади незворотнім і дозволять уникнути можливих помилок. «Ми розраховуємо на тривалу співпрацю! Саме вона дозволить вам довідатися позицію і бачення місцевих еліт для усвідомленого прийняття необхідних законів», - сказав експерт Офісу реформ Олег Лукша.
Власне, Олег Васильович і розповів про те, що ініціатором і активним поборником реформ в країні і краї є не влада, а громадськість. Саме вона після прийняття Урядом у квітні 2014 року Концепції децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування в Україні, ініціювала і провела 3 квітня форум місцевого самоврядування, згодом активні громадські організації акумулювали свої зусилля в коаліції «Реформи задля гідного життя», яка консолідовано обстоює право на зміни.
«Наша мета, мета реформ децентралізації – наближення до європейських стандартів і в діяльності місцевого самоврядування. Оскільки повноваження поступово передаватимуться з обласного і районного рівнів на базовий – місцевому самоврядуванню – ні обласні, ні районні адміністрації не надто зацікавлені у тому, аби вони здійснювалися швидко і ефективно. Ця реформа – вистраждана саме місцевим самоврядуванням, громадськими організаціями і активістами! Оскільки нам необхідне перезавантаження влади, а не облич у владі!» – переконаний Олег Лукша.
Зважаючи на непростий закарпатський досвід у впровадженні реформ, директор Офісу Іван Дем’янчук вчергове висловив сподівання, що новообраний склад обласного депутатського корпусу пристане на активну співпрацю і затвердить Перспективний план, аби нові громади могли активно і дієво налагоджувати свою роботу. «Зі свого боку ми докладемо максимальних зусиль для того, щоб дві наші новостворені громади – паростки спроможного місцевого самоврядування довели: за такими змінами майбутнє! Воно потребує повноважень, ресурсів і відповідальності – і це ті три складові, які є необхідними для ефективної, дієвої публічної влади», - сказав Іван Дем’янчук.

Остання зміна сторінки: 20-11-2015 09:54