Перша в історії Закарпаття об’єднана міська територіальна громада розпочала свій відлік часу у м. Тячеві

dsc_081312 листопада 2015 року у м. Тячеві відбулась зовні, начебто, буденна післявиборча подія: представники Тячівської міської виборчої комісії розпочали першу сесію нового скликання Тячівської міської ради.
І, як годиться, оприлюднили результати виборів 25 жовтня 2015 року до міської ради (26 депутатів) та міського голови. Водночас в усьому відчувалась незвичність і дещо прихована урочистість того, що відбувалось у невеликій сесійній залі. Адже в усіх проектах рішень організаційно-установчої сесії значилось, що мова йде про першу сесію першого скликання, а не 7-го скликання, як для всіх інших місцевих рад Закарпаття.
Справді, після непростого і навіть драматичного процесу формування та легітимізації у травні – вересні 2015 року нової Тячівської об’єднаної міської територіальної громади у складі самого міста Тячів та прилеглих сіл Руське Поле, Лази і Округла та Тячівка місцеві вибори в цих територіальних громадах відбулись уже по-новому. Тобто, вибори у нову Тячівську об’єднану міську громаду з одним головою громади і єдиним депутатським корпусом в кількості 26 депутатів, які пропорційно представляють, як територіальну громаду міста, так і територіальні громади перелічених сіл. При цьому, нова об’єднана Тячівська міська територіальна громада стала першою в історії Закарпаття повноцінною об’єднаною міською громадою в результаті послідовного і цілеспрямованого застосування реформних законів і нормативних актів та перших виборів в уже сформованій раніше новій територіальній громаді.
До слова, тижнем раніше першою в історії Закарпаття повноцінною об’єднаною сільською територіальною громадою в результаті застосування тих же реформних законів і процедур та виборів на новій адміністративно-територіальній основі стала Вільхівцівська сільська об’єднана територіальна громада того ж таки Тячівського району, до складу якої увійшли села Вільхівці, Добрянське, Вільхівці-Лази, Вільхівчик, Сасово і Раково. Таким чином, Тячівщина показує приклад сміливого входження у реформи місцевого самоврядування для всіх інших районів і місцевих рад Закарпаття. Але повернемось до міста Тячів.
Ось якою вийшла політична структурованість депутатського корпусу Тячівської міської об’єднаної громади: ВО «Батьківщина» - 12 депутатів, БПП «Солідарність», Демократична партія угорців України та «Єдиний центр» - по 4 депутати від кожної з партій, ВО «Свобода» - 2 депутати. А Тячівський міський голова Іван Ковач – уже як голова міської об’єднаної територіальної громади – був обраний з феноменальним результатом на теренах всієї України: за нього проголосувало більше 94 відсотків виборців! Безумовно, такий успіх на виборах є свідченням підтримки зусиль Тячівського міського голови Івана Ковача не лише у розвитку рідного міста, але й вияв довіри мешканців сіл Руське Поле, Лази і Округла, які об’єднались з містом, до майбутніх і очікуваних позитивних реформних змін у житті їх сільських територіальних громад.
На організаційно-установчій сесії Тячівської міської об’єднаної територіальної громади, естафету проведення якої було передано новообраному її голові Івану Ковачу, депутати і міський голова склали присягу, а також – були прийняті всі рішення, необхідні для подальшої повноцінної роботи органу місцевого самоврядування першого скликання.
Зокрема, йдеться про такі важливі документи: регламент ради, перелік і склад 6 постійних комісій ради, склад виконавчого комітету, до якого за посадою увійшли і виконуючі обов’язки старост сіл Руське Поле Мирявець В.В. та Лази і Округла Ключкей В.В. Тут же на сесії було затверджено і Положення про старост сіл та проголосовано за те, щоб призначити саме колишніх сільських голів Мирявця В.В. і Ключкея В.В. виконуючими обов’язки старост у селах Руське Поле і Лази та Округла, відповідно.
У керівництві міської ради не сталося жодних особливих змін. Як прокоментував міський голова Ковач І.І., він вносить на голосування сесії ті самі кандидатури його теперішньої команди, які довели у попередній каденції результативність своєї роботи. Таким чином секретарем міської ради знову було обрано Кричфалушія І.І., першим заступником міського голови Клебана І.Я. і заступником Мийсароша Т.С., а керуючою справами виконкому – Решетар О.В.
На сесії було прийнято також важливі рішення «Про створення представницького органу – Тячівської міської ради об’єднаної територіальної громади з адміністративним центром у місті Тячів» та «Про припинення діяльності органів місцевого самоврядування територіальних громад, що об’єдналися, та створення ліквідаційних комісій». Ці рішення необхідні як для реєстраційних процедур юридичного оформлення нового органу місцевого самоврядування, так і для інвентаризації та налагодження системи обліку його ресурсно-матеріальної, людської та фінансової основи.
Наприкінці сесії всіх її учасників привітав і виступив з короткою промовою експерт Офісу реформ у Закарпатській області і консультант Асоціації міст України Олег Лукша. Від імені Офісу реформ і громадськості з регіонального коаліційного об’єднання «За реформи та євроінтеграцію України» він вручив Тячівському міському голові Івану Ковачу символічний подарунок: новенький портфель і об’ємний записник-щоденник, в якому зробив перший запис: «Дорогу здолає лише той, хто іде». І побажав депутатському корпусу та керівному складу новоутвореної територіальної громади успіхів у своїй непростій роботі на благо мешканців міської і сільських громад.
Сесія завершилась у піднесеному настрої всіх присутніх у залі та співом Гімну України. Історично перша Тячівська об’єднана міська територіальна громада де-юре стартувала у своїй діяльності. Але попереду ще немало труднощів і перешкод, які необхідно буде здолати Тячівській команді нового органу місцевого самоврядування на Закарпатті задля того, щоб впевнено, на основі ідей децентралізації і реформ планомірно підвищувати якість і рівень життя мешканців об’єднаної громади. І тим самим показувати приклад для інших місцевих рад Закарпаття, які ще остаточно не визначились з об’єднанням та активним входженням у реформи.

Олег Лукша, експерт Офісу реформ у Закарпатській області, консультант Асоціації міст України.

Остання зміна сторінки: 16-11-2015 18:43