ЗАРЕЄСТРУВАТИ ДИТИНУ МОЖНА БУДЕ ВЖЕ В ПОЛОГОВОМУ ВІДДІЛЕННІ

ovlna_592Як відомо, Міністерство юстиції України активно впроваджує в життя цілу низку прогресивних реформ, спрямованих на спрощення бюрократичних процедур та суттєве покращення доступу громадян до адміністративних послуг.

Так, зокрема, Мінюст запроваджує нові пілотні проекти з удосконалення надання адміністративних послуг щодо реєстрації народження дітей. Суть пілотних проектів полягає у можливості отримання свідоцтва про народження дитини ще до виписки з пологового будинку. Це є можливим завдяки роботі у пологовому будинку співробітника відділу державної реєстрації актів цивільного стану у режимі фронт-офісу, який здійснює прийом документів та видає свідоцтва про народження. Процедура роботи офісу дуже проста: мати, чи батько дитини подають до офісу медичне свідоцтво про народження дитини, паспорти батьків і свідоцтво про шлюб, і вже за добу їм доставляють в пологовий будинок свідоцтво про народження дитини. Таким чином мами зможуть отримати свідоцтво про народження дитини без черг та бюрократії, не виходячи з пологового будинку.

На даний час цей сервіс вже надають у пологових будинках Львова, Вінниці, Черкас, Луцька, інших обласних центрів, всього – 11 українських міст. Запрацював новий сервіс і в нашій області, наразі вказані послуги можна отримати у пологових будинках Ужгорода та Мукачева. За словами Міністра юстиції України Павла Петренка за два місяці такою послугою в країні скористалося понад 1500 родин. Позиція Міністерства юстиції полягає у тому, щоб не мами йшли до юстиції, а юстиція йшла до мам.

Міністр поставив завдання до кінця поточного року забезпечити всі пологові будинки обласних центрів України новим сервісом. «А наступного року плануємо дійти до районних лікарень, адже такий сервіс мають отримувати всі українки, незалежно де вони проживають і де вони народжують» - підкреслив міністр юстиції Павло Петренко. Міністр також запевнив, що Мінюст й надалі забезпечуватиме запровадження послуг, які полегшуватимуть життя українців.

Остання зміна сторінки: 12-11-2015 12:49