Реформи – пріоритет нових керівників

051115Не встигли влягтися післявиборчі баталії та відбутися, відповідно, протокольні заходи, як новообрані керівники активно включилися у процес децентралізації. Ще буквально минулого тижня стало відомим прізвище нового міського голови Чопа Валерія Самардака, а вже сьогодні, 5 листопада він особисто спілкується із експертами Офісу реформ у Закарпатській області.
«Мушу визнати, що й попередній міський голова – Галина Цар була активною поборницею процесу добровільного об’єднання громад. Проте така, з перших днів, активність нового мера не може не вселяти оптимізм», - тішиться директор Офісу Іван Дем’янчук.
Тим часом експерт Офісу Олег Лукша детально пояснює принципи формування Перспективного плану. Як відомо, попереднє керівництво містом лобіювало об’єднання Чопа із навколишніми селами, серед кілька є депресивними. Проте відгуку така ініціатива не отримала у самих сільських громадах. Навіть попри очевидні переваги, а мова ішла, щонайменше, про реконструкцію кількох десятків кілометрів доріг до сіл, діти з яких доїжджають на навчання до Чопських шкіл, селяни уперто не наважувалися іти на об’єднання. Через це у пропозиціях, отриманих від робочої групи, яка діяла при Ужгородській РДА, таке утворення не пропонувалося.
Натомість Валерій Самардак, як корінний мешканець міста, чітко усвідомлює необхідність об’єднання і ресурсів, і територіальних одиниць. Адже для залізнично-прикордонного Чопа вкрай необхідно розширити можливості. Саме за детальними роз’ясненнями і відпрацюванням подальшої стратегії він і приїхав спілкуватися із експертами Офісу реформ. Попереду – непроста робота – із громадами навколишніх сіл. Адже необхідно віднайти аргументи для переконання, що поєднавши свій потенціал, спільно вони виграють головне – право на відповідальність за життя у своєму мікрорегіоні. А вже завдання держави – чітко й оперативно реагувати на нові виклики і забезпечити цю відповідальність реальними можливостями.

Остання зміна сторінки: 06-11-2015 12:28