Кожна об’єднана громада є значним кроком вперед у зміцненні потенціалу місцевих органів влади в інтересах своїх жителів, - латвійський експерт

98879099«Це слід розглядати як дуже-дуже гарний початок для поліпшення адміністративно-територіального поділу території України».
Так про факт об’єднання в Україні 800 місцевих рад у 159 територіальних громад та проведення в них перших місцевих виборів говорить Айварас Драудиньш, директор Департаменту самоуправлінь Міністерства захисту навколишнього середовища та регіонального розвитку Латвійської Республіки.
У інтерв’ю сайту «Децентралізація» він зазначив: «…Ми говоримо про те, що протягом декількох місяців була досягнуто добровільне створення 159 об'єднаних громад і проведені перші місцеві вибори! У Латвії добровільний процес створення об'єднаних самоврядувань відбувася набагато повільніше. Процес почався в 1998 році і лише в 2005 році було прийнято законодавство на завершення адміністративно-територіальної реформи в 2009 році».
Нещодавно пан Драудиньш повернувся з України, де на чолі групи латвійських експертів вивчав ситуацію в об’єднаних територіальних громадах Чернігівської області. Латвійська Республіка надаватиме цим громадам методичну підтримку, зокрема щодо створення якісних перспективних планів розвитку цих громад, підготовки фахівців у громадах за напрямком формування планів залучення інвестицій у розвиток територій цих громад.
«Кожна група (ред. місцевих рад), яка об'єднується, є значним кроком вперед у зміцненні потенціалу місцевих органів влади в інтересах своїх жителів. Візьміть до уваги, що громади Чернігівської області, також як громади решти України відповідно до чинного законодавства, об'єднуються добровільно і ми поважаємо політичну позицію України в цьому питанні. Звичайно, створюючи сильне місцеве самоврядування, йому передаються нові обов'язки та можливості. Невід'ємною частиною місцевого розвитку є планування розвитку території та залучення інвестицій. Ці питання повинні бути вирішені в об'єднаних громадах і тут допомога може бути надана латвійськими експертами», - зазначив Айварас Драудиньш.
Він наголосив на вагомих перевагах у розвитку громад, які об’єднаються, перед тими, хто ще вагається і роздумує.
«Звичайно, місцеві політики схильні в кожному невеликому селі отримати свої незначні фінансові ресурси і направити їх в територію села. Але в цьому випадку ці ресурси не будуть використовуватися для максимальної віддачі, чи не буде створена адміністрація місцевого самоврядування з повноваженням адекватної потужності. Кожне село і місто отримуватиме більше, якщо буде знаходитися в сильному і великому складі самоврядування, ніж працюючи порізно, без об'єднання фінансового та інтелектуального потенціалу… Невеликі сільські самоврядування матимуть мало шансів конкурувати з сильними і досвідченими управліннями самоврядувань», - сказав Айварас Драудиньш.

Остання зміна сторінки: 30-10-2015 19:12