З процесом децентралізації на Закарпатті цікавилися представники ОБСЄ

159589У понеділок, 26 жовтня, директор Офісу реформ у Закарпатській області Іван Дем’янчук та заступник начальника управління містобудування та архітектури ОДА Олег Боршовський зустрілися зі спостерігачами Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні. Драґан Ґаґовіч та Дорін Фазлі завітали в наш край, аби ознайомитися з ходом децентралізації.
--Закарпаття – одна з двох областей України, в яких не прийняті перспективні плани об’єднання територіальних громад, - повідомив Іван Дем’янчук. Наразі очікуємо, що новий склад обласної ради на своїх найближчих засіданнях все ж прийме перспективний план.
За його словами. місцеві вибори напередодні відбулися у двох об’єднаних громадах на Тячівщині. Наразі керівник краю підписав позитивний висновок для об’єднання ще й Усть-Чорнянської селищної громади, до якої також увійшли Лопухово, Руська Мокра та Комсомольськ. Однак ще необхідно провести роботу щодо їх юридичного затвердження.
Спостерігачі ОБСЄ, в свою чергу, цікавилися які перепони стоять у громад на шляху об’єднання, чи враховуються етнічні приналежності мешканців населених пунктів у цьому процесі, а також з особливостями об’єднання у гірських районах краю та багатих сіл із населеними пунктами з меншим доходом.
-В першу чергу ми повинні розуміти, що процес об’єднання – добровільний. Водночас на місцях деякі керівники сіл та районів створюють антирекламу процесу децентралізації, не бачачи себе на посадах у майбутньому. Наразі наше завдання – провести максимально широке роз’яснення, - зазначив Олег Боршовський.
«Сподіваємося, що закон про добровільне об’єднання територіальних громад буде виконуватися і громади побачать в цьому перспективи», - резюмував Іван Дем’янчук.
Офіс реформ у Закарпатській області

Остання зміна сторінки: 27-10-2015 10:49